پردازنده‌های آینده Meteor Lake آنقدر برای اینتل مهم هستند که آن‌ها را با ظهور پلتفرم Centrino که بازار رایانه‌های شخصی را تغییر داد مقایسه می‌کند

اینتل

اینتل در تمام این سال در مورد پردازنده های Meteor Lake بسیار فعال بوده است و دائما یادآور می شود که CPU ها به موقع عرضه می شوند و با تمام توان نشان می دهند که این محصول برای آنها مهم است. در واقع، اکنون اینتل مستقیماً به اهمیت آن گفته است.

رئیس شرکت Pat Gelsinger (Pat Gelsinger) این نسل از پردازنده های اینتل را با Centrino مقایسه کرد.

می بینیم که این شبیه به زمانی است که Centrino دو دهه پیش Wi-Fi را به رایانه شخصی آورد. ما این CPU هوش مصنوعی را به عنوان افتتاحیه کلاس جدیدی از برنامه ها، ارتقاء برنامه های اصلی می بینیم. ما محصول Meteor Lake خود را در نیمه دوم سال جاری عرضه خواهیم کرد.

در عین حال، باید توجه داشت که اگر زمانی Centrino واقعاً یک انقلاب در تعدادی از زمینه ها بود، پردازنده های Meteor Lake برای خود اینتل چنین خواهند بود، اما نه برای بازار، زیرا همان بلوک سخت افزاری برای کار با هوش مصنوعی در APU های تلفن همراه Ryzen 7000 قرار دارد که حدود شش ماه است که در فروش هستند.

به یاد بیاورید که پلتفرم Centrino نه تنها شامل پردازنده ها، بلکه مادربردها نیز می شود. در واقع Centrino یک برند و مجموعه ای از پارامترها و عملکردهای پلتفرم ها بود. اولین پردازنده‌های درون این پلتفرم، پنتیوم ام موبایل بودند که در سال 2003 عرضه شدند، اما پلتفرم رسماً در سال 2016 در مدل‌های Core m3/i3/i5/i7 نسل Skylake پایان یافت.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgadgettendency

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

5 − 1 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.