طبق گزارش ها، مدل های OLED آیپد پرو در مسیر عرضه در سال 2024 هستند

مدل های OLED آیپد پرو در مسیر عرضه در سال 2024

اپل همیشه در پذیرش فناوری OLED به نوعی کند و مردد بوده است. برخی از محصولات آیفون و اپل واچ از این فناوری استفاده می کنند و از مزایای آن بهره می برند، اما هنوز به  محصولات آی پد و مک بوک نرسیده اند. شایعه شده است که هر دو به زودی OLED دریافت خواهند کرد و طبق گزارش جدید شرکت تحقیقاتی Omdia، آی‌پد ممکن است در نوبت اول باشد.

به طور خاص، ظاهراً اپل در مسیر خوبی قرار دارد تا OLED را به مدل‌های 11 اینچی و 13 اینچی آیپد پرو 2024 خود بیاورد. تولید مدل های مذکور ظاهرا در سه ماهه اول سال آینده آغاز خواهد شد. این منبع ادعا می کند که اپل در حال برنامه ریزی برای تولید پنل های OLED با اکسید چند کریستالی (LTPO) با دمای پایین است. این بستر احتمالاً اوج فناوری OLED فعلی است، که به طور شگفت‌انگیزی نشان می‌دهد که اپل احتمالاً از OLED برتر برای تبلت‌های خود استفاده خواهد کرد. منطقی است، با توجه به اینکه ما در اینجا در مورد مدل Pro صحبت می کنیم. پنل‌های ال‌سی‌دی Mini LED فعلی که اپل برای مدل‌های آی‌پد پرو استفاده می‌کند، در حال حاضر برخی از بهترین‌هایی را که قلمرو LCD ارائه می‌کند، نشان می‌دهد. و به طور کلی، اپل تمایل دارد تا روی کیفیت نمایشگرهای خود سرمایه گذاری زیادی کند.

حتی در مقایسه با نمایشگرهای Mini LED عالی اپل، تغییر به OLED مزایای زیادی دارد. مشکی عالی برای کنترل نور یک بار و هر پیکسل برای کنتراست عالی و HDR. مزایای بهره وری انرژی نیز وجود دارد، و به طور بالقوه اپل می تواند تلاش کند تا سطوح روشنایی بالاتری را نیز افزایش دهد. در مورد فناوری LTPO، باید امکان تنظیم نرخ تازه سازی صفحه نمایش بسیار پویا را برای صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی فراهم کند.

متأسفانه، این گزارش فقط خبرهای خوبی را به همراه ندارد. اگر باور شود، طبق شایعات قبلی، پنل‌های OLED تا پایان سال 2024 به مدل‌های مک‌بوک نمی‌رسند. در عوض، گفته می‌شود که با کمی تاخیر انجام می‌شود و انتظار می‌رود در سال 2027 انجام شود.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgsmarena

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

20 + نه =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.