ناسا نتایج جدیدی از طرح اکتشاف ماه تا مریخ ارائه کرد

مفهوم ماه - مریخ
Source: NASA

ناسا نتایج کانسپت معماری ماه تا مریخ 2023 خود را ارائه کرد. این بررسی بخشی از فرآیند آژانس برای تهیه نقشه راه برای اکتشاف منظومه شمسی، از جمله برنامه هایی برای ماموریت های انسانی به مریخ است.

رویکرد ماه تا مریخ بر اساس بازخورد صنعت، دانشگاه، شرکای بین‌المللی و کارمندان ناسا است. بررسی سال 2023 معماری و استراتژی‌های کنونی را برای اولین مأموریت‌های سرنشین دار به مریخ روشن کرد و هفت تصمیم کلیدی را که باید برای اجرای موفقیت‌آمیز طرح ارسال فضانوردان به سیاره سرخ اتخاذ شود، برجسته کرد.

کاترین کورنر، مدیر ماموریت معاونت توسعه سیستم‌های اکتشافی ناسا در واشنگتن، گفت: «مستندات جدید ما پیشرفت‌هایی را که در تعریف یک رویکرد روشن برای اکتشاف انجام شده است منعکس می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه عناصر جدید را با تکامل فناوری‌ها و قابلیت‌ها ادغام خواهیم کرد.

همچنین بخوانید:ناسا فضاپیمای اوریون ماموریت آرتمیس 2 را برای اولین بار قبل از فرستادن فضانوردان به ماه فعال کرد

اسناد تازه منتشر شده معماری 2023، یک مرور فنی دقیق از رویکرد و فرآیند ماه به مریخ ناسا، و یک خلاصه و 13 مقاله در مورد متداول ترین سوالات در اکتشاف ناسا ارائه می دهد.

در طول سال گذشته، ما توانسته‌ایم روند توسعه مفهوم معماری «ماه – مریخ» را به منظور متحد کردن آژانس اصلاح کنیم. نجود مرنسی، مدیر توسعه سیستم‌های اکتشافی ناسا، گفت: در ماه‌های آینده، ما برای پر کردن شکاف‌ها در معماری و انجام بررسی‌های اضافی برای اتخاذ تصمیم‌های لازم که مأموریت‌های انسانی به مریخ را امکان‌پذیر می‌کند، کار خواهیم کرد.

در آوریل 2023، ناسا یک معماری اولیه شامل جزئیات اهداف ماه تا مریخ و ارتباط آنها با عناصر خاص معماری ارائه کرد. به عنوان بخشی از این فرآیند، آژانس کارگاه‌هایی برگزار کرد، بازخورد دریافت کرد و یک بررسی داخلی در پایان سال برگزار کرد که در آن رهبران ناسا درباره مسائل و نیازهای باز بحث کردند. ناسا قصد دارد به اصلاح معماری هر سال ادامه دهد و در کمپین آرتمیس پیش می رود که پایه و اساس اکتشاف علمی طولانی مدت در ماه و آماده شدن برای سفرهای انسانی به مریخ را در نظر می گیرد.

منبعgadgettendency

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

12 − دوازده =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.