ناسا فضاپیمای اوریون ماموریت آرتمیس 2 را برای اولین بار قبل از فرستادن فضانوردان به ماه فعال کرد

فضاپیمای اوریون ماموریت آرتمیس 2

سازمان هوانوردی و فضایی آمریکا (ناسا) خبر جالبی را در برنامه ماه خود به اشتراک گذاشت. فضاپیمای اوریون ماموریت ماه آرتمیس 2 ناسا اولین آزمایش قدرت را در روز دوشنبه 6 نوامبر 2023 با موفقیت انجام داد.

به گفته آژانس فضایی اروپا (ESA)، روشن شدن اوریون نقطه عطفی بزرگ برای تیمی بود که با زحمت ماژول خدمه ایالات متحده و ماژول خدمات اروپایی وسیله نقلیه (ESM) را در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا در اواسط اکتبر به هم متصل کردند.

فضاپیمای اوریون ماموریت آرتمیس 2

مهندس ماژول اروپایی دومینیک سیروژ گفت:

فرآیند روشن کردن دستگاه بسیار سریع است. این تفاوت چندانی با وصل کردن تمام وسایل در آپارتمان و سپس روشن کردن چراغ ها برای اطمینان از کارکرد همه چیز ندارد. وقتی فضانوردان سال آینده از Orion استفاده کنند، در ماژول خدمه زندگی می کنند و می توانند برق، آب و سایر منابع را از ESM دریافت کنند.

در وبلاگ رسمی تیم Orion آمده است:

در ناسا کندی، Artemis II Orion برای اولین بار روشن شد تا تأیید کند که ماژول خدمات و ماژول خدمه با یکدیگر در ارتباط هستند و نیرو به درستی در سراسر فضاپیما توزیع می شود.

Orion اکنون در حال انجام یک سری آزمایشات برای اطمینان از آمادگی برای حمل افراد است. اوریون پیش از این دو بار به فضا پرواز کرده است: در یک پرواز آزمایشی به دور زمین در سال 2014 و در ماموریت بدون سرنشین آرتمیس 1 در سال 2022. در سال 2024، اوریون با چهار فضانورد در اطراف ماه پرواز خواهد کرد. خدمه شامل رید وایزمن، ویکتور گلاور، کریستینا کخ و جرمی هانسن خواهند بود.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgadgettendency

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

4 × 4 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.