افشاگر معروف :دایمنسیتی 9400 می تواند اسنپدراگون 8 نسل 4 را در همه جنبه ها شکست دهد

دایمنسیتی 9400

انتظار می رود نسل بعدی تراشه(SOC) کوالکام و مدیاتک اولین چیپست های 3 نانومتری جهان باشند. اگرچه با اطلاعیه های رسمی آنها هنوز خیلی فاصله داریم، اما درز اطلاعات شروع شده است و نگاهی اجمالی به آنچه این تراشه ها ممکن است ارائه دهند، ارائه می دهد.

Digital Chat Station می گوید که تراشه دایمنسیتی 9400 مدیاتک می‌تواند از همه جنبه‌ها بهتر از کوالکام باشد.

به گفته ی این افشاگر، Dimensity 9400 با نسخه قبلی خود، Dimensity 9300 متفاوت است، زیرا دارای چهار هسته عملکرد Cortex-X5 نخواهد بود.

همچنان پیکربندی با هسته‌های عملکردی را حفظ می‌کند و هسته‌های کارآمد را حذف می‌کند. با این حال، این شرکت ممکن است به دنبال کاهش تعداد هسته X در تراشه بعدی خود باشد.

فقدان هسته بازده ممکن است نگرانی هایی را در مورد کارایی پردازنده ایجاد کند، اما انتظار می رود فرآیند تولید 3 نانومتری به دلیل بهبود ساخت، کارایی حرارتی را افزایش دهد.

جزئیات مربوط به GPU  در حال حاضر در دسترس نیست. در نتیجه، ممکن است کارشناس اطلاعات صرفاً بر روی مقایسه عملکرد CPU دایمنسیتی 9400 با اسنپدراگون 8 نسل 4 کوالکام تمرکز کند.

علاوه بر این، انتظار می‌رود که Vivo نقش مهمی در توسعه تراشه مدیاتک Dimensity 9400 ایفا کند. گزارش قبلی حاکی از آن است که Vivo به طور فعال در توسعه این تراشه مشارکت دارد و بر اساس همکاری آنها با MediaTek در Dimensity 9300، به ویژه در حوزه هوش مصنوعی، مشارکت دارد.

در حالی که چیزهای زیادی در مورد Dimensity 9400 و عملکرد آن ناشناخته باقی مانده است، مطمئناً کوالکام نیز سخت روی اولین پردازنده موبایل 3 نانومتری خود، اسنپدراگون 8 نسل 4 کار می کند. برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

یک × 4 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.