آموزش کلیپینگ ماسک (clipping mask) در فتوشاپ

کلیپینگ ماسک

مجله تکنولوژی تکنوتیس -با استفاده از این آموزش با یکی از پرکاربردترین ویژگی برنامه فتوشاپ آشنا می شوید که در طراحی می توانید از آن استفاده کنید.

کلیپینگ ماسک (clipping mask) در واقع محدود کردن یک لایه در لایه ای دیگر است. وقتی لایه ای بالای لایه دیگری قرار میگیرد، با کلیپینگ ماسک کردن لایه بالایی به لایه پایین تر فقط قسمت محدودی از لایه بالایی دیده می شود. در ادامه با جزئیات بیشتری این آموزش را ادامه می دهیم پس تا انتها همراه باشید.

برای کلیپینگ ماسک (clipping mask) در فتوشاپ کافی است دو لایه داشته باشید. این دولایه می تواند هر آیتمی شامل عکس، متن، شیپ و … باشد. همانند تصویر زیر دو لایه عکس و شیپ را برای کلیپینگ ماسک انتخاب کرده ایم.

کلیپینگ ماسک 1

توجه کنید لایه ای که می خواهید محدود شود باید بالاتر از لایه ی دیگر قرار گرفته باشد.

بر روی لایه عکس در قسمت پنل لایه ها کلیک کرده تا لایه عکس انتخاب شود.

کلیپینگ ماسک 2

سپس با استفاده از کلیدهای میانبر ctrl + alt + G که راحت ترین روش ممکن است می توانید لایه عکس را به لایه شیپ کلیپینگ ماسک (Clipping mask) کنید.

کلیپینگ ماسک 3

همچنین می توانید تصویر یا لایه محدود شده را با ابزار move  در فتوشاپ جابه جا کرده تا قسمت موردنظر شما در لایه زیری نمایش داده شود.

روش دیگری که برای کلیپینگ ماسک کردن در فتوشاپ استفاده می شود ابتدا انتخاب لایه مورد نظر سپس نگه داشتن همزمان کلید alt و چپ کلیک کردن بر روی موس است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.