اپل می تواند پنل MicroLED ساعت هوشمند را از سامسونگ خریداری کند

اپل واچ اولترا

در حالی که OLED پادشاه صفحه نمایش در دستگاه های تلفن همراه است، برندها در حال برنامه ریزی برای تغییر به صفحه نمایش های MicroLED در آینده هستند. این نمایشگرها بهترین‌های هر دو مورد را ارائه می‌دهند، زیرا می‌توانند مشکی کامل مانند OLED و رنگ‌های عمیق و قابلیت اطمینان مانند LCD  را ارائه دهند. اپل اولین برندی است که قصد دارد از صفحه نمایش های MicroLED در ساعت های هوشمند خود استفاده کند و می تواند برخی از این پنل ها را از سامسونگ  خریداری کند.

اپل می تواند 60 درصد پنل های MicroLED را برای Apple Watch Ultra از LG Display و Samsung Display خریداری کند.

اپل واچ اولترا می تواند اولین ساعت هوشمندی باشد که از صفحه نمایش MicroLED استفاده می کند و می تواند در سال 2024 یا 2025 عرضه شود. در حالی که اپل تمام صفحه نمایش های OLED خود را برای آیفون ها و اپل واچ ها از BOE، LG Display و Samsung Display خریداری می کند، برنامه هایی دارد تا به جای تکیه بر برندهای دیگر، صفحه نمایش های MicroLED را به تنهایی بسازد. با این حال، از آنجایی که این یک فناوری جدید است و هزینه های تولید آن بالا است، اپل مدتی طول می کشد تا فرآیند تولید را به طور کامل آغاز کند. بنابراین، ممکن است برای دریافت حداقل 60 درصد از پنل های MicroLED به LG Display و Samsung Display متکی باشد.

طبق گزارشی، اپل قبل از اینکه بتواند تمام پنل‌های MicroLED را به تنهایی تولید کند، همچنان به تولیدکنندگان پنل‌های نمایشگر کره جنوبی متکی است. این شرکت در نهایت قصد دارد تا پنل‌های MicroLED را به آیفون‌ها، آی‌پدها و مک‌بوک‌ها بیاورد. در همین حال، سال آینده زمانی که قصد دارد آیپد پرو و مک بوک مجهز به OLED را عرضه کند، انتقال LCD به OLED خود را تکمیل خواهد کرد.

Samsung Display قبلا کار روی پنل‌های MicroLED را آغاز کرده است که فکر می‌کند می‌توانند در Apple Watch Ultra استفاده شوند. این شرکت انتظار دارد تا یک قرارداد تولید MicroLED با اپل ببندد. همچنین احتمالاً پنل‌های OLED دو پشته‌ای را برای نسل بعدی iPad Pro عرضه می‌کند که روشنایی و طول عمر بالاتری نسبت به پنل‌های OLED معمولی برای تبلت‌ها ارائه می‌دهد.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعsammobile

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

شانزده + 8 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.