اپل به دلیل کاهش فروش مک، تولید تراشه M2 را به مدت دو ماه متوقف کرد

توقف تولید تراشه M2 برای 2 ماه

اپل در ماه ژانویه اعلام کرد که مک بوک پرو با تراشه های M2 Pro و M2 Max به‌روزرسانی خواهد شد، اما بر اساس گزارش اخیری که از کره جنوبی منتشر شده است، به دلیل عدم تقاضا قوی، تولید تراشه ها به مدت دو ماه متوقف شده است.

نشریه کره‌ای به نام The Elec گزارش داده که اپل به دلیل کاهش تقاضای مک بوک پرو، در ماه‌های ژانویه و فوریه تولید تراشه‌های سری M2 خود را متوقف کرده است.  همچنین این نشریه گزارش می‌دهد که تولید در ماه مارس با نرخ نصف آنچه که قبلا بوده، از سر گرفته شده است.

این اختلال در تولید بر زنجیره تامین سایر شرکت‌ها هم تأثیر گذاشت. شرکت‌هایی که مواد و اجزای کوچک‌تری مانند مواد رابط حرارتی، توپ‌های جوش و درپوش بسته‌بندی را تأمین می‌کنند، نیز باید به همراه اپل به استراحت درآمده و منتظر این بودند تا اپل مجدداً فعالیت خود را در این زمینه شروع کند. به گفته یکی از افراد داخلی، در دو ماه توقف تولید، تغییر کاربری خط تولید تراشه M2 برای تولید دیگر سخت‌افزارها امکان‌پذیر نبود.

در اوایل فوریه، مدیرعامل اپل، تیم کوک، اعلام کرد که شرکت در حال پیمایش یک محیط چالش برانگیز است. کوک اضافه کرد که در کوتاه مدت ممکن است امور کمی دشوار باشد، اما به موقعیت کمیاب اپل در یک بازار بزرگ و مزیت رقابتی که سیلیکون اپل به شرکت می‌بخشد، اشاره کرد.

در طول سه ماهه تعطیلات معمولاً پرسود،  عرضه CPU با بزرگ‌ترین افت سه دهه‌ای خود مواجه شد. حمل و نقل کامپیوتر در همان دوره 28 درصد کاهش یافت و برخی از فروشندگان مادربرد و هارددیسک شاهد کاهش فروش سالانه تقریباً به نصف بودند و فروش گوشی های هوشمند به پایین ترین حد خود در یک دهه گذشته رسید.

در همین حال، ممکن است دسته بندی محصول جدیدی دیگری داشته باشیم که منتظر آن باشیم، زیرا انتظار می رود اپل از جاه طلبی های واقعیت افزوده / واقعیت مجازی خود که مدت ها شایعه شده بود  در سال جاری رونمایی کند شاید در جریان WWDC در ماه ژوئن. بر اساس گزارش‌ها، برخی از کارمندان نگران هستند که کوک در معرفی این هدست عجله کند و باعث  یک شکست گران قیمت شود. فقط زمان می تواند همه چیز را مشخص کند.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

 

منبعtechspot

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

15 − 5 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.