اپل در حال توسعه نمایشگرهای Micro LED آیفون برای کاهش وابستگی به سامسونگ است

نمایشگرهای Micro LED

بر کسی پوشیده نیست که اپل در حال توسعه فناوری صفحه نمایش Micro LED خود است و سرمایه گذاری زیادی برای آماده سازی آن برای تولید انبوه انجام می دهد. این شرکت قصد دارد از نمایشگرهای OLED/LCD به نمایشگرهای Micro LED تغییر مسیر دهد، نه تنها به این دلیل که صفحه نمایش دوم از نظر عملکرد و قابلیت اطمینان بسیار برتر است، بلکه به این دلیل که غول فناوری می خواهد وابستگی خود به صفحه نمایش سامسونگ را کاهش دهد. یک گزارش جدید نشان می‌دهد که اپل سخت‌تر از آنچه تصور می‌کردیم روی فناوری Micro LED کار می‌کند.

طبق گزارش جدید Nikkei Asia، اپل علاوه بر طراحی فناوری نمایشگر Micro LED، برخی از تجهیزات مورد نیاز برای ساخت این صفحه نمایش ها را نیز طراحی کرده است تا این شرکت بتواند کیفیت تولید این پنل ها را به شدت کنترل کند. همچنین نشان می دهد که تامین کنندگان ممکن است تجهیزات مورد نیاز برای تولید نمایشگرهای Micro LED طراحی شده توسط اپل را نداشته باشند.

پس از اپل واچ، اپل صفحه نمایش های میکرو ال ای دی را به آیفون ها خواهد آورد

جالب‌تر این است که خود اپل نیز در فرآیند تولید شرکت خواهد کرد. بر اساس گزارش‌ها، مرحله «انتقال انبوه» تولید این پنل‌ها را انجام می‌دهد که شامل انتقال ده‌ها هزار تراشه Micro LED بر روی زیرلایه‌ها است. در حال حاضر مشخص نیست که چرا اپل قصد دارد قدرت خود را در فرآیندهای تولید امتحان کند، اما اگر بخواهیم حدس بزنیم، می‌گوییم که غول فناوری ممکن است این کار را انجام دهد تا کیفیت تولید این پنل‌ها را کنترل کند.

به طور معمول، اپل طراحی و مشخصات محصولی را که می‌خواهد تولید کند به شرکت‌های دیگر ارائه می‌کند و تولید واقعی را به آنها واگذار می‌کند. اما این بار، این شرکت نه تنها در حال طراحی تجهیزات تولید پنل های Micro LED است، بلکه در فرآیند تولید نیز شرکت می کند. این نشان می دهد که سازنده آیفون در مورد Micro LED بسیار جدی است.

همچنین نشان می دهد که اپل بسیار مشتاق است نمایشگرهای Micro LED را به بازار بیاورد و این برای سامسونگ بسیار نگران کننده است. این به این دلیل است که هر چه اپل زودتر به سمت میکرو LED سوق پیدا کند، سامسونگ زودتر تجارت با اپل را از دست خواهد داد. پنل‌های نمایشگر توسعه‌یافته داخلی نیز باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های اپل می‌شود و این شرکت می‌تواند از این صرفه‌جویی‌ها برای کاهش قیمت محصولات خود استفاده کند و سپس سامسونگ نیز باید در جبهه قیمت با اپل مبارزه کند.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

1 × 2 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.