شیشه کریستال دراگون شیائومی 14 پرو: چه چیزی آن را تا این حد بادوام می کند؟

شیشه کریستال دراگون شیائومی 14 پرو

شیائومی یک شیشه محافظ داخلی جدید برای جدیدترین گوشی هوشمند پرچمدار خود، شیائومی 14 پرو معرفی کرد. این ماده جدید که شیشه کریستال دراگون نام دارد، ادعا می شود که سخت ترین و بادوام ترین شیشه گوشی های هوشمند موجود در بازار است.  در این مطلب به طور مفصل در مورد شیشه کریستال دراگون شیائومی صحبت می کنیم.

 شیائومی 14 پرو

شیشه کریستال دراگون شیائومی تا 10 برابر در برابر سقوط مقاوم تر است

به گفته شیائومی، دراگون کریستال گلس از ترکیبی از مواد خام از جمله اکسید لیتیوم، دی اکسید سیلیکون، اکسید آلومینیوم، اکسید زیرکونیوم، پنتوکسید فسفر و اکسید سدیم ساخته شده است.

این مواد در دمای بیش از 1600 درجه سانتیگراد به مدت 100 ساعت پردازش می شوند که منجر به تشکیل بلورهایی در اندازه نانو (در اندازه حدود 25 نانومتر) در داخل شیشه می شود. این کریستال ها ساختاری به هم پیوسته را تشکیل می دهند که استحکام قابل توجهی به شیشه می دهد.

شیائومی می گوید که شیشه کریستال دراگون دارای سختی Vickers 860 HV0.025 است. این امر کار را به طور قابل توجهی سخت تر از سایر راه حل های محبوب محافظت از صفحه نمایش می کند، مانند:

Huawei Kunlun Glass 2 (830 HV0.025)، Apple Ceramic Shield Glass (814 HV0.025) و Corning Gorilla Glass Victus 2 (670 HV0.025).

در اینجا شکستگی شیشه گوشی و سختی ویکرز آن  است.

Phone glass Vickers hardness (HV0.025)
Xiaomi Dragon Crystal Glass 860
Huawei Kunlun 2 generation 830
Apple Ceramic Shield Glass 814
Corning Gorilla Glass Victus2 670

در نتیجه چنین ساختار داخلی، شیائومی ادعا می کند که نمایشگر Xiaomi 14 Pro تا 10 برابر بیشتر از شیشه های تقویت شده معمولی در برابر سقوط مقاوم است.

شیشه کریستال دراگون علاوه بر دوام، شفافیت بالایی نیز دارد. این به این دلیل است که قطر ذرات میکروکریستالی داخلی بسیار کوچک و به طور مساوی توزیع شده است. در نتیجه، شیشه کریستال دراگون کیفیت تصویر را فدای دوام نمی کند.

آزمایش شیشه کریستال دراگون شیائومی  

شیائومی همچنین ویدیویی را منتشر کرده است که در آن استحکام و دوام شیشه کریستال دراگون را به نمایش گذاشته است. این ویدئو راه حل شیائومی را نشان می دهد که در دو دور با شیشه های معمولی رقابت می کند.

در دور اول دو لیوان با همان نیرو به هم پرتاب می شوند. شیشه کریستال دراگون مستقیماً شیشه سکوریت شده را بدون هیچ آسیبی خرد می کند.

در دور دوم هر دو شیشه با سرعت زیاد روی سطح بتنی خراشیده می شوند. شیشه سکوریت شده با خراش های آشکار و غیرقابل جبران باقی مانده است، در حالی که شیشه کریستال دراگون آسیب ندیده باقی مانده است.

در نتیجه
به طور کلی، راه حل جدید شیشه کریستال دراگون شیائومی گامی رو به جلو در قابل اعتمادتر کردن دستگاه ها به نظر می رسد. این یک یادآوری است که در حالی که همیشه ویژگی‌های جدید و هیجان‌انگیزی به گوشی‌های هوشمند اضافه می‌شود، گاهی اوقات پرداختن به یک مشکل ساده می‌تواند به همان اندازه تأثیرگذار باشد.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

هشت − دو =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.