ویژوال استودیو 2022 17.5 پیش نمایش 2 Sticky Scroll را برای افزایش بهره وری اضافه می کند

ویژگی Sticky Scroll در vs2022

مایکروسافت اعلام کرده است که ویژوال استودیو 2022 17.5 پیش نمایش 2 قابلیت Sticky Scroll را برای کمک به بهبود بهره وری کاربران اضافه می کند. Sticky Scroll با نگه داشتن سرصفحه های مربوطه در بالای نمای اسکرول به شما یادآوری می کند که کدام کد را ویرایش می کنید. این ویژگی به‌طور پیش‌فرض فعال نیست، اما می‌توانید با رفتن به Tools > Options > Text Editor > General > Sticky Scroll و گزینه «Show the nested current scopes during the scroll at the top of the editor» آن را روشن کنید.

Sticky Scroll در حال حاضر زبان های محدودی را   پشتیبانی می کند، اما هنگام ویرایش کدهای نوشته شده در C#، C++، XAML و JSON کار می کند. مایکروسافت اعلام کرد که به بهبود این ویژگی ادامه خواهد داد، بنابراین ممکن است در آینده پشتیبانی از Sticky Scroll را برای دیگر زبان‌ها اضافه کند.

ویژگی Sticky Scroll باعث می‌شود که فضاهای نام، کلاس‌ها و متدها به بالای ویرایشگر بچسبند، همانطور که در کد پیمایش می‌کنید. بخش Sticky Scroll با ارسال سرصفحه‌های قابل اجرا، رشد می‌کند و کوچک می‌شود. این باید به شما کمک کند بدون نیاز به پیمایش به بالا و نگاه کردن دوباره، تشخیص دهید چه بخشی از کد را ویرایش می‌کنید و در وقت شما صرفه‌جویی می‌کند.

اگر دوست ندارید محتوای زیاد در بالای ویرایشگر گیر کند، می توانید تعداد خطوط را از همان جایی که آن را فعال کرده اید محدود کنید. فقط تعداد خطوطی را که می‌خواهید در کنار «Define the maximum number of sticky lines to show:» تایپ کنید و OK را فشار دهید. برای شروع کار با این ویژگی، آخرین پیش نمایش Visual Studio 2022 را دانلود کنید.

منبعneowin

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

1 × 2 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.