تیم کوک، مدیر عامل اپل می گوید همیشه از ChatGPT استفاده می کند

تیم کوک

پس از WWDC، یکی از بحث‌های اصلی بسیاری از مردم این بود که چگونه اپل از هوش مصنوعی دور ماند و حتی یک بار هم در طول رویداد به آن اشاره نکرد. آیا این بدان معناست که اپل از رویکرد متفاوتی صحبت می کند. خوب، از نظر فنی، نه.

ببینید، اپل چیزهای زیادی را ذکر کرد، که برای بسیاری به نظر می رسد “توسعه های هوش مصنوعی” باشد، اما مجریان روی صحنه به اندازه کافی مراقب بودند تا کلمه “AI” را با “آموزش ماشینی” جایگزین کنند، چیزی که به وضوح این موضوع را توصیف می کند.

دیگر برای کسی تعجب آور نیست که  هر کسی که کلمه هوش مصنوعی را می شنود به طور خودکار به عوارض جانبی وحشتناک آن فکر می کند. شاید دارم اغراق می‌کنم، اما اگر هوش مصنوعی اینگونه تعریف می‌شود، پس فناوری که برای بهبود زندگی ما کار می کند چه می‌شود.

اپل از یک عبارت دقیق‌تر فنی استفاده کرده است، «یادگیری ماشین»، که اساساً همان چیزی است که ما در مورد مواردی مانند ChatGPT، Bard و غیره صحبت می‌کنیم. این نشان می‌دهد که  اپل با هوش مصنوعی غریبه نیست.

تیم کوک اخیراً در مصاحبه ای ، در مورد اینکه اپل چگونه هوش مصنوعی را در دستگاه های خود قرار می دهد، اشاره کرد، اما او به آن با عنوان “AI” یاد نکرد.

در همان مصاحبه، او همچنین در مورد چگونگی استفاده از ChatGPT صحبت کرد و به خوبی از پتانسیل آن آگاه است.

مصاحبه کننده: می دانم که این [ChatGPT] برنامه ای است که در برخی از دستگاه های اپل موجود است. آیا از آن استفاده می کنید، آیا آن را دارید؟

تیم: اوه، البته من از آن استفاده می کنم. بله، من در مورد آن هیجان زده هستم. من فکر می کنم برنامه های منحصر به فردی برای آن وجود دارد، و شما می توانید مطمئن باشید که این چیزی است که ما آن را زیر نظر داریم.

همه ما می دانیم که هوش مصنوعی، یا همانطور که اپل دوست دارد از آن یاد کند، یادگیری ماشینی از زمانی که به یاد داریم وجود داشته است. از روزهای اولیه اینترنت، فناوری به آرامی رفتار انسان و نحوه واکنش یا تعامل با آن را یاد می‌گیرد و درک می‌کند.

این بدان معناست که  ChatGPT «شروع توسعه هوش مصنوعی» نیست و شاید هوش مصنوعی آنقدر که همه ما فکر می کنیم ترسناک نباشد. اکثریت آن برای بهبود و ساده کردن وظایف روزمره ما کار می کند. برای نمونه، کافی است به میزان هوش مصنوعی یا یادگیری ماشینی اپل در iOS 17 نگاهی بیندازید.

Live Voicemail رونوشت‌های متنی پست‌های صوتی را به‌طور هم‌زمان در صفحه آیفون گیرنده نشان می‌دهد.

اپلیکیشن Photos اپل اکنون گربه‌ها و سگ‌ها را می‌شناسد، همانطور که قبلاً افراد را در عکس‌ها شناسایی می‌کرد.

ولوم شخصی سازی شده برای AirPods از هوش مصنوعی برای درک شرایط محیطی و ترجیحات گوش دادن استفاده می کند، بنابراین به طور خودکار سطوح صدا را تنظیم می کند.

تصحیح خودکار ، جملات کامل را پیشنهاد می کند و پیشنهادهایی را به صورت خطی ارائه می دهد، مشابه ویژگی نوشتن هوشمند گوگل در Gmail.

Persona، قابلیتی است که از هوش مصنوعی و دوربین‌های داخلی برای ایجاد یک نمایش دیجیتالی از چهره کاربر برای تماس‌های ویدیویی برای Vision Pro استفاده می‌کند.

با توجه به اینکه اپل در حال حاضر ثروتمندترین شرکت جهان است، شاید آنها نیازی به درآمدزایی از محبوبیت هوش مصنوعی احساس نکنند. اما، همانطور که قبلاً گفتم، اپل و سایر شرکت‌ها با هوش مصنوعی غریبه نبوده‌اند و در چند سال گذشته از آن استفاده کرده‌اند.

اگر ادغام هوش مصنوعی با این مدل‌های زبان جدید را متوقف کنیم، شاید همه چیز بسیار واضح‌تر شود.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعappuals

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

یک × 5 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.