خورشید رکورد تعداد لکه های خورشیدی را زد

خورشید

در ژوئن 2023، بیش از 160 لکه خورشیدی روی خورشید تشکیل شد که بالاترین تعداد در یک ماه در بیش از دو دهه است.

همانطور که آمار نشان می دهد، چرخه خورشیدی فعلی، بیست و پنجمین چرخه خورشیدی از زمان شروع ثبت، بسیار سریعتر از پیش بینی ناسا و سازمان اقیانوسی و جوی ایالات متحده (NOAA) شدت می گیرد. این نگرانی ها را در مورد رویدادهای شدید “آب و هوای فضایی” در ماه های آینده افزایش می دهد.

آژانس های فضایی 125 لکه خورشیدی در ماه را در طول چرخه خورشیدی 25 پیش بینی کردند. اکنون، خورشید هنوز به اوج خود نرسیده است و در حال حاضر تقریباً 200 لکه در ماه تولید می کند. برخی از دانشمندان بر این باورند که رکورد 200 نقطه در سال آینده ثبت خواهد شد.

کیت استرانگ، اخترفیزیکدان روز یکشنبه در صفحه توییتر خود نوشت:

بالاترین میانگین ماهانه تعداد لکه های خورشیدی از سپتامبر 2002! ژوئن 2023 ، 163.4 بود که بالاترین مقدار در بیش از 20 سال گذشته بود.

لکه های خورشیدی بیشتر نه تنها به معنای شعله های خورشیدی بیشتر است، بلکه به معنای پرتاب های جرم تاجی بیشتر، فوران های قدرتمند ذرات باردار است که باد خورشیدی را تشکیل می دهند. و این می تواند به معنای “آب و هوای فضایی” بد روی زمین باشد. انفجارهای شدید بادهای خورشیدی می تواند به میدان مغناطیسی زمین نفوذ کند و باعث ایجاد شفق مسحورکننده شود، اما همچنین منجر به مشکلات جدی در سیستم های قدرت و ماهواره ها در مدار زمین شود.

منبعgadgettendency

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیست − 17 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.