محبوبیت درایوهای SSD تاثیر خود را می گذارد: یکی از تامین کنندگان اصلی قطعات هارد دیسک، Resonac، به طور کامل تعطیل می شود

محبوبیت درایوهای SSD تاثیر خود را می گذارد

یک تامین کننده اصلی قطعات هارد در تایوان بسیاری از کارمندان خود را اخراج کرده و در شرف تعطیلی است. به گفته Tom’s Hardware، این تامین‌کننده  Resonac است که تولیدکننده بزرگ لایه‌های نازک مورد استفاده در سطح هارد دیسک‌ها بود.

در ماه سپتامبر، 40 شرکت مستقر در پارک علمی Hsinchu در تایوان، 165 کارمند خود را اخراج کردند. در ماه اکتبر، 48 شرکت، 496 کارگر را اخراج کردند. اکثر اخراج‌های اکتبر مربوط به “فروپاشی” Resonac است و تأثیر بیشتری بر تعداد ماه نوامبر خواهد داشت، زیرا منابع می‌گویند که Resonac در حال تعدیل کارکنان در سه موج و تعطیلی کامل کارخانه Hsinchu خود است که قبلاً حدود 600 نفر در آن مشغول به کار بود.

در یک نکته مثبت، منابع گفتند که شرکت های پارک علمی هسینچو به طور کلی 3602 نفر بیشتر از سال گذشته استخدام می کنند (افزایش سالانه 2٪). در مجموع، در پایان اکتبر 2023، 572 تولیدکننده در پارک فناوری وجود داشت – هفت شرکت بیش از یک سال پیش.

سال‌های اخیر با افزایش قیمت‌های جذاب به ازای هر گیگابایت و عملکرد قانع‌کننده در فاکتورهای فرم فشرده، محبوبیت حافظه‌های SSD به شدت افزایش یافته است.

افزایش رقابت پذیری درایوهای حالت جامد در بازار انبوه منجر به کاهش 43 درصدی سال به سال در محموله های هارد دیسک Seagate و WD شد.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgadgettendency

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

هفده − 6 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.