آیا تسلا می تواند یک خودروی برقی مقرون به صرفه ارائه دهد؟

خودرو مقرون به صرفه تسلا

خودروهای برقی به طور مداوم در حال افزایش محبوبیت هستند که منجر به افزایش ظرفیت تولید و کاهش هزینه ها می شود. سازندگان بزرگی مانند فولکس واگن و فورد از این مزیت استفاده کرده و مدل های نسبتاً مقرون به صرفه ای را تولید کرده اند. وقتی این اتفاق می افتد، توجه به تسلا معطوف می شود، اولین نامی که هنگام فکر کردن به وسایل نقلیه الکتریکی به ذهن می رسد. بنابراین، آیا در آینده نزدیک شاهد یک مدل مقرون به صرفه تسلا خواهیم بود؟

همانطور که می دانید، تسلا یک شرکت سهامی عام است و در زمان های خاصی از سال با سهامداران خود جلساتی برگزار می کند. رویداد آینده “Tesla Investor Day” است که برای 1 مارس برنامه ریزی شده است. تسلا ممکن است در این رویداد از یک پلت فرم جدید برقی ارزان قیمت رونمایی کند. در جریان تماس سه ماهه سوم تسلا در اکتبر سال گذشته، مدیر عامل شرکت ایلان ماسک فاش کرد که پلتفرم جدید از نظر اندازه کوچکتر از پلتفرم Model 3/Model Y خواهد بود.

وی همچنین اشاره کرد که این شرکت برای کاهش هزینه ها تلاش خواهد کرد. این سومین پلتفرم خودرو برای تسلا خواهد بود، پس از مسیر “Master Plan” خود، که هدف آن تغییر این شرکت از طرح‌های پرهزینه/کم‌حجم به طرح‌های کم‌هزینه/تولید بالا است. پلتفرم اول برای مدل S و X بود و پلتفرم دوم برای مدل 3 و Y استفاده می شود. متأسفانه هیچ اطلاعاتی در مورد مدل های مقرون به صرفه تسلا وجود ندارد. با این حال، برخی از تحلیلگران ادعا می کنند که قیمت این خودروها از 25000 دلار آغاز خواهد شد.

بنابراین، اگر تسلا واقعاً روی یک خودروی ارزان‌قیمت کار می‌کند، چرا هنوز هیچ اطلاعاتی به بیرون درز نکرده است؟ پاسخ ساده است: مدل جدید احتمالا هنوز در مرحله طراحی و برنامه ریزی است و ممکن است هنوز زمان زیادی تا تولید آن باقی مانده باشد.  ایلان ماسک CyberTruck را در سال 2019 معرفی کرد و پیش فروش آن را آغاز کرد، اما این خودرو هنوز عرضه نشده است. وضعیت مشابهی ممکن است با این مدل های مقرون به صرفه رخ دهد. ما در اول مارس خواهیم دید که آیا همه این شایعات درست هستند یا نه.

برای مشاهده آخرین اخبار خودرو همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

19 − 5 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.