ارتباط ناسا با هلیکوپتر Ingenuity دوباره برقرار شد

هلیکوپتر Ingenuity

ناسا توانست ارتباط با مینی بالگرد Ingenuity واقع در مریخ را برقرار کند. پیش از این، نگرانی هایی در مورد “مرگ” احتمالی آن به دلیل یک شکست غیرمنتظره وجود داشت. پس از ارسال دستورالعمل ها به مریخ نورد Perseverance، تیم سیگنالی از Ingenuity دریافت کرد. مهندسان در حال حاضر در حال تجزیه و تحلیل داده های جدید برای تعیین علت خرابی در طول پرواز 72 هلیکوپتر هستند.

Ingenuity اولین هلیکوپتر خودمختار در یک سیاره دیگر است. با وزن تنها 1.8 کیلوگرم، همراه با مریخ نورد Perseverance در سال 2021 به مریخ فرستاده شد. داده های Ingenuity از طریق Perseverance به زمین منتقل می شود، اما ارتباطات در طی پرواز آزمایشی روز پنجشنبه از بین رفت.

در این پرواز، Ingenuity به ارتفاع 12 متری رسید که به آن اجازه داد سیستم های هلیکوپتر را پس از فرود برنامه ریزی نشده قبلی آزمایش کند. با این حال، در هنگام فرود، اتصال پیش از موعد قطع شد. تیم ناسا خاطرنشان کرد که Perseverance در آن زمان به طور موقت خارج از محدوده بصری هلیکوپتر بود، اما در نظر داشتند برای بازرسی بصری نزدیک‌تر شوند. موارد قبلی از دست دادن ارتباط با Ingenuity، از جمله یک دوره طولانی در سال گذشته، وجود داشته است.

Ingenuity مدتهاست که از هدف اولیه خود یعنی انجام پنج پرواز در مدت 30 روز به مریخ فراتر رفته است. در تمام مدت او تقریباً 17 کیلومتر را طی کرد.

منبعgadgettendency

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.