اسپیس ایکس برای پرتاب بعدی Starship آماده می شود

استارشیپ

هنوز زمان زیادی از انفجار موشک استارشیپ اسپیس ایکس پس از اولین پرواز خود نگذشته است، اما طبق گزارش ها، این شرکت آماده است تا یک بار دیگر پرتابگر سنگین خود را ببیند.

روز سه‌شنبه، ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت در توییتر نوشت که آزمایش پرواز بعدی استارشیپ شش تا هشت هفته دیگر انجام خواهد شد. استارشیپ برای اولین بار در 20 آوریل برای یک پرواز آزمایشی نه چندان ایده آل به فضا پرتاب شد که در آن تعدادی از موتورهای موشک در پرواز از کار افتادند و مجبور به خود تخریبی شد. همچنین 40 ثانیه طول کشید تا موشک به فرمان خود تخریبی پاسخ دهد که یکی دیگر از جنبه های نگران کننده اولین پرواز آن است.

اولین پرتاب Starship ابری از گرد و غبار و زباله را به منطقه اطراف فرستاد و باعث آسیب به سکوی پرتاب شد. طبق گزارش‌ها، اسپیس‌ایکس در حال تعمیر سکوی پرتاب و اضافه‌کردن به‌روزرسانی‌هایی برای جلوگیری از آسیب‌های آینده است، از جمله نصب یک سیستم water deluge در تاسیسات Starbase خود در تگزاس جنوبی. این شرکت اخیراً صفحه فولادی خنک‌شده با آب خود را در برابر آتش قدرتمند یکی از موتورهای موشک آزمایش کرده است.

Teslarati گزارش داد که اسپیس ایکس همچنین نمونه اولیه Starship بعدی خود، ship 25، را پیش از آزمایش static fire به محل پرتاب منتقل کرد. آزمایش static fire شش موتور رپتور مرحله دوم را روشن می کند. ship25 برای پرواز آزمایشی آینده در بالای Booster 9 سوار خواهد شد. به گفته Teslarati، این تقویت کننده در مقایسه با پرواز آزمایشی ماه آوریل، به‌روزرسانی‌هایی دارد، یعنی تغییر از کنترل‌های بردار رانش هیدرولیک به کنترل‌های بردار رانش الکتریکی، که با هدف جلوگیری از ناهنجاری استارشیپ در اولین پرواز آن انجام می‌شود.

با تمام این تعمیرات در حال انجام، SpaceX همچنان به چراغ سبز اداره هوانوردی فدرال (FAA) برای پرتاب Starship برای دومین پرواز آزمایشی نیاز دارد.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmodo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

4 × یک =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.