فروش PS5 به 32 میلیون دستگاه رسید

آمار فروش پلی استیشن 5

سونی به تازگی آمار فروش کنسول محبوب خود پلی استیشن 5 را در سه ماهه چهارم و پایانی سال 2022 اعلام کرده است. این دوره همچنین به عنوان فصل تعطیلات یا سه ماهه تعطیلات تلقی می شود و به نظر می رسد که این شرکت موفق به فروش خوبی شده است.

در سه ماهه چهارم 2022، غول فناوری ژاپنی حدود 7.1 میلیون دستگاه از PS5 خود را بین ماه های اکتبر تا دسامبر فروخت. این رقم در مقایسه با فروش 3.9 میلیون دستگاهی در سال 2021، رشد قابل توجهی 82 درصدی را در سال نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد. به لطف این رقم بالا، این شرکت همچنین موفق شد از زمان عرضه نسخه فعلی، به بیش از 32 میلیون واحد فروش برای پلی‌استیشن 5 برسد.

افزایش فروش احتمالاً به دلیل موجودی بهتر به لطف تثبیت زنجیره‌های تأمین است که باعث می‌شود تأخیر کمی در حمل‌ونقل ایجاد شود. علاوه بر این، بخش خدمات بازی و شبکه آن به طور کلی شاهد جهش به 9.7 میلیارد دلار آمریکا در سال گذشته بود که نشان دهنده افزایش 53 درصدی نسبت به سال گذشته بود. بنابراین در حال حاضر، سونی بیش از 32.1 میلیون PS5 فروخته است این عدد تا نوامبر 2022  25 میلیون دستگاه بود. به عبارت دیگر، این بدان معناست که این برند تنها در این سه ماهه حدود 28 درصد از کل PS5 ها را فروخته است.

اگر این شرکت موفق به عرضه حدود 5.2 میلیون دستگاه دیگر از کنسول پلی استیشن 5 شود، می تواند سال مالی خود را با مجموع 37 میلیون محموله به پایان برساند. این می تواند افزایش قابل توجهی را در فروش نسبت به سال گذشته نشان دهد. چنین ارقام فروش بالایی در ابتدا با توجه به مسائل مختلف  مانند کمبود قطعات و افزایش هزینه مواد خام، اعداد خوش بینانه به نظر می رسید. اما با این روند، سونی شاید بتواند به این هدف نیز دست یابد.برای مشاهده آخرین اخبار بازی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

سه × چهار =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.