سونی و هوندا از خودروی الکتریکی جدید Afeela با فناوری کوالکام رونمایی کردند که در سال 2026 عرضه می شود

Afeela

سونی در جریان ارائه‌ای در نمایشگاه CES در لاس‌وگاس، از یک نمونه اولیه جدید الکتریکی به نام Afeela رونمایی کرد. این خودرو که ابتدا در ماه اکتبر معرفی شد، توسط سرمایه‌گذاری مشترک سونی و هوندا تولید خواهد شد. Afeela اولین خودروی الکتریکی تولیدی خواهد بود که تحت این سرمایه گذاری مشترک عرضه می شود و قرار است در سال 2026 برای خرید در آمریکای شمالی در دسترس باشد.

یاسوهید میزونو، مدیر عامل سونی هوندا موبیلیتی-Sony Honda Mobility(شرکت مشترک سونی و هوندا)، گفت که این شرکت در نیمه اول سال 2025 پیش‌سفارش‌های این خودرو را آغاز خواهد کرد و اولین خودروها را در بهار 2026 در آمریکای شمالی تحویل خواهد داد.

همچنین فاش شد که این شرکت  چند صنعتی مشترک ژاپنی در حال همکاری نزدیک با کوالکام بر روی قابلیت‌های پردازش خودرو است. علاوه بر این، اپیک گیمز با سونی همکاری کرده است تا فناوری‌های خود از جمله Unreal Engine 5 را در خودروی الکتریکی Afeela بگنجانند. Unreal Engine 5 در سیستم عامل خودرو، به‌ویژه برای رندر کردن اطلاعات سرگرمی و انیمیشن‌های نمایش داده شده روی صفحه‌نمایش خودرو استفاده خواهد شد.

سونی و هوندا در مارس 2022 سرمایه گذاری مشترک خود را اعلام کردند که در آن دو شرکت با هم در زمینه فناوری های خودرو و حمل و نقل همکاری خواهند کرد. این همکاری ترکیبی از تخصص هوندا در تولید خودرو، فناوری حمل و نقل و فروش با دانش سونی در زمینه تصویربرداری، شبکه، حسگرها و سرگرمی است. خودروی الکتریکی Afeela در یکی از 12 کارخانه هوندا در ایالات متحده تولید خواهد شد.

برای مشاهده آخرین اخبار خودرو همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

دوازده − پنج =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.