فرودگاه سنگاپور توسط ربات های پلیس محافظت می شود

روبات های پلیس

ربات های گشت پلیس پس از بیش از پنج سال آزمایش برای اثبات قابلیت خود، به آرامی در سراسر سنگاپور عرضه می شوند.

این روبات ها با ارتفاع حدود 1.7 متر می توانند برای ایمن کردن یک حلقه یا هشدار دادن به عابران در طول یک حادثه قبل از رسیدن افسران پلیس واقعی به صحنه استفاده شوند.

آنها مجهز به دوربین، حسگر، بلندگو، نمایشگر، چراغ راهنما و آژیر هستند و قادر به گشت زنی مستقل هستند و می توانند به پلیس اجازه دهند مستقیماً با مردم ارتباط برقرار کنند.

نیروی پلیس سنگاپور (SPF) گفت دو ربات در ترمینال 4 فرودگاه چانگی کار خود را آغاز کرده اند، جایی که به عنوان چشم های اضافی برای افسران اجرای قانون عمل می کنند.

ربات های پلیس برای اولین بار در یک رژه عمومی در چینگای در فوریه 2018 رونمایی شدند. از آن زمان، آنها چندین بار تکرار و نام گذاری شده اند. پیش از این، آنها به عنوان ربات همه منظوره خودران چند منظوره (Matar) 2.0 و 3.0 شناخته می شدند. نسخه های اولیه ربات گشت در بسیاری از سایت ها، از جمله خوابگاه های کارگران خارجی در روزهای اولیه همه گیری کووید-19 در سنگاپور مورد استفاده قرار گرفت.

هر ربات در فرودگاه چانگی دارای یک دکل جمع شونده است که می تواند تا ارتفاع 2.3 متری بالا برود و چندین دوربین برای میدان دید 360 درجه دارد. به گفته ناظر پلیس لیم که وی، ربات های گشتی برای ارائه حضور پلیس بیشتر در ترمینال فرودگاه طراحی شده اند. ربات ها به افسران کمک می کنند تا تصمیمات هوشمندانه تری بگیرند و بهتر با حوادث مقابله کنند.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgadgettendency

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

6 + 1 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.