تفاوت گوشی سامسونگ ویتنام با گوشی سامسونگ ساخت هند در چیست ؟

تفاوت گوشی سامسونگ ویتنام با گوشی سامسونگ ساخت هند

گوشی های سامسونگ ساخت ویتنام بهتر است یا هند و در هنگام خرید کدام یک را باید بخریم ؟احتمالا در هنگام خرید گوشی با این موضوع روبرو شده اید و نمی دانید که کدام یک را انتخاب کنید و چه تفاوتی میان پک ویتنام و هند وجود دارد.تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا این موضوع را با هم بررسی کنیم.

تفاوت گوشی سامسونگ ویتنام با هند

سامسونگ یک برند کره ایست و در کشورهای مختلفی مانند برزیل ، چین ویتنام ، اندونزی و هند شعبه دارد تا بتوانند هزینه ی تولید را کاهش دهند و پاسخگوی تقاضای محصولات خود باشند.همانطور که می دانید محصولات اپل نیز در چین هم تولید می شوند و طبیعی است که سامسونگ نیز در کشورهای مختلف خط  تولید داشته باشد.

گوشی های سامسونگ ساخت هند بهتر است یا ویتنام

یکی از موضوعاتی که در هنگام خرید گوشی با آن روبرو می شوید این است که گوشی ساخت هند برای خرید بهتر است یا ویتنام و اکثر فروشندگان این موضوع را بیان می کنند که گوشی های ساخته شده در ویتنام کیفیت بالاتری دارند و برای همین قیمت آن  بیشتر است و از طرف دیگر گوشی های ساخت هند را بی کیفیت نشان می دهند اما آیا این موضوع حقیقت دارد بلاخره گوشی ساخت هند بخریم یا ویتنام ؟

واقعیت این است که سامسونگ استانداردهای یکسانی برای همه خط تولید های خود دارد و کیفیت تمام قطعات مانند هم است و کیفیت گوشی که در هند یا ویتنام تولید می شود یکسان است پس خیالتان از این موضوع راحت باشد.

چرا گوشی سامسونگ ساخت هند قیمت پایین‌تری دارد؟

دو دلیل برای پایین تر بودن قیمت گوشی ساخت هند وجود دارد:دلیل اول پایین بودن دستمزد کارگران در هند و اختلاف ارزش پول است که باعث می شودهزینه تولید برای سامسونگ کم شود و قیمت نهایی کاهش یابد و این گوشی ها با قیمت پایین تری عرضه شوند. دلیل دوم شایعاتی است که فروشندگان در مورد این موضوع پخش کرده اند و ذهنیت بدی برای مردم ساخته اند که گوشی ویتنام بهتر از هند است و به همین دلیل قیمت پک ویتنام را بالاتر می برند.

چگونه پک ویتنام را از پک هند تشخیص دهیم؟

معمولا پشت جعبه نام کشور سازنده گوشی زده شده است اما برای اینکه مطمئن شوید می توانیداز کد IMEI  درج شده  روی جعبه دستگاه استفاده کنید یا در تنظیمات گوشی خود IMEI را پیدا کنید و البته می توانید با شماره گیری *#۶#  IMEI را مشاهده کنید.حالا بعد از مشاهده این کد می توانید با توجه به رقم هفتم و هشتم این کد متوجه شوید که گوشی شما مونتاژ کدام کشور است.

  • رقم ۰۵ یا ۵۰ یعنی گوشی شما  مونتاژ آمریکا، فنلاند یا برزیل است
  • رقم ۰۲ و ۲۰ مونتاژ امارات متحده عربی یا هند است
  • رقم 01 و 10 مونتاژ فنلاند است
  • عدد ۰۶ و ۶۰ نشان دهنده مونتاژ هنگ کنگ، چین یا مگزیک است
  • رقم ۰۳، ۳۰، ۰۴ یا ۴۰ نشان دهنده مونتاژ چین است
  • در مورد ارقام ۰۷ و ۷۰ اطلاعات دقیقی در دست نیست، اما به نظر می‌رسد مونتاژ ویتنام است
  • عدد ۰۰ به معنی تولیدشده در کارخانه اصلی کمپانی سامسونگ است

سخن پایانی 

کیفیت هر دو نسخه گوشی های سامسونگ هند و ویتنام یکسان هستند و اگر گوشی خریداری کردید که پک هند است نگران کیفیت گوشی خود نباشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

9 + 5 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.