سامسونگ به زودی تراشه های نیمه هادی نسل سوم 4 نانومتری را تولید خواهد کرد

تراشه های سامسونگ

طبق یک گزارش جدید، سامسونگ قرار است تولید انبوه تراشه‌های نسل سوم 4 نانومتری را در نیمه اول سال 2023 آغاز کند. این محصول اصلی ریخته‌گری در بخش فرآیند ساخت فوق‌العاده میکرو است. به لطف پیشرفت‌های فناوری در عملکرد، مصرف برق و بهبود منطقه، این شرکت موفق شد یکی از مشکلات اصلی را در مراحل اولیه فرآیند که تثبیت بازده بود، خنثی کند.

بهبودهای انجام شده توسط Samsung Foundry به این شرکت چراغ سبز داد تا با تولید تراشه های 4 نانومتری نسل سوم و جذب مشتریان بزرگ شرکت کند. این تراشه های 4 نانومتری مبتنی بر فرآیند نسل 2.3 خواهند بود. علاوه بر این، این اولین بار است که Samsung Foundry زمان تولید انبوه نسخه بعدی 4 نانومتری را مشخص می کند.

ظاهراً نسخه‌های قبلی تراشه‌های 4 نانومتری در مقایسه با تراشه SF4E عملکرد بهتر و مصرف انرژی کمتری را نشان می‌دادند. با این حال، سامسونگ در مدیریت بازده تراشه مشکلات زیادی داشت. این موضوع باعث شد تا سامسونگ الکترونیک بزرگترین مشتری خود یعنی کوالکام را به TSMC از دست بدهد. همچنین، اخیراً سفارش بزرگ تراشه‌های ۴ نانومتری تسلا را به رقیب خود TSMC از دست داده است. به همین دلیل است که بهبود عملکرد تراشه 4 نانومتری نسل سوم برای این شرکت بسیار مهم بود.

سامسونگ باید بازده تراشه خود را به طور قابل توجهی  بهبود بخشد تا بتواند با TSMC رقابت کند.

با این حال، سامسونگ ظرفیت تولید تراشه‌های 4 نانومتری خود را افزایش داد زیرا بازده آن به 60 درصد رسید. اما این در مقایسه با رقیب خود TSMC که در محدوده 70-80٪ شناخته شده است، هنوز پایین است. منابع داخلی نشان می دهد که بازده TSMC به طور مداوم در حال بهبود است و تولید انبوه نسخه بعدی نیز در حالت شتاب قرار دارد.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعsammobile

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

چهار + هشت =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.