سامسونگ در حال توسعه یک هوش مصنوعی شبیه به ChatGPT برای استفاده داخلی است

سامسونگ

طبق گزارشی، سامسونگ  توسعه کامل مدل زبان بزرگ (LLM) خود را برای برنامه‌های داخلی، پس از افشای اطلاعات  خود آغاز کرده است. این پروژه که توسط تحقیقات سامسونگ هدایت می شود، سرمایه گذاری های قابل توجهی از نظر نیروی کار و منابع دریافت کرده است. قابل ذکر است که تمام منابع GPU موجود به توسعه LLM اختصاص داده شده است که جزء ضروری در آموزش چنین مدل هایی است. سامسونگ قصد دارد نسخه اولیه LLM خود را در یک بازه زمانی دو ماهه تکمیل کند.

هدف  هوش مصنوعی سامسونگ کاهش زمان مورد نیاز برای توسعه نرم افزار است

تمرکز اصلی راه حل LLM سامسونگ بر خلاصه سازی اسناد، توسعه نرم افزار و ترجمه زبان خواهد بود. در حالی که این شرکت هنوز تصمیم نگرفته است که راه حل هوش مصنوعی را در دسترس عموم مردم قرار دهد، استفاده داخلی آن در اولویت قرار دارد. اتکای قبلی به راه‌حل‌های AI مولد شخص ثالث، از جمله ChatGPT، منجر به نشت داده‌ها شد، که باعث شد سامسونگ استفاده از چنین راه‌حل‌های خارجی را ممنوع کند و شروع به ایجاد فناوری هوش مصنوعی اختصاصی خود کند.

سامسونگ معتقد است که استقرار راه‌حل‌های هوش مصنوعی مبتنی بر فناوری LLM می‌تواند زمان مورد نیاز برای توسعه نرم‌افزار و طراحی نیمه هادی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. در حالی که سامسونگ در حال بررسی شراکت با شرکت‌های برجسته مختلف، مانند گوگل، مایکروسافت، ناور، و OpenAI بود، این تصمیم در نهایت در یک جلسه مدیریت سطح بالا، از جمله حضور لی جائه یونگ، برای توسعه یک راه‌حل هوش مصنوعی داخلی گرفته شد.

بسیاری از شرکت‌های کره جنوبی، از جمله Kakao، LG، Naver و SKT نیز در حال توسعه راه‌حل‌های هوش مصنوعی مبتنی بر LLM مانند KoGPT، ExaOne، HyperCloverX و A-Dot هستند. این راه‌حل‌ها قابلیت‌های طراحی و نوشتن مانند انسان‌ را نشان می‌دهند. با این حال، چالش‌های مربوط به صحت داده‌ها و حریم خصوصی اطلاعات همچنان موانع مهمی هستند که باید در فرآیند توسعه مستمر برطرف شوند.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

5 × 4 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.