سامسونگ می خواهد باتری های حالت جامد را تا سال 2027 روانه بازار کند

سامسونگ

سامسونگ یک بخش توسعه و تولید باتری نیز دارد که Samsung SDI نام دارد. باتری های سامسونگ SDI در لپ تاپ ها، تلفن های هوشمند، تبلت ها و پوشیدنی های سامسونگ استفاده می شود. آنها همچنین در خودروهای الکتریکی BMW و فیات استفاده می شوند و به زودی توسط هیوندای و جنسیس استفاده خواهند شد. اکنون، این شرکت قصد دارد یک نوع کاملاً جدید از باتری را روانه بازار کند.

سامسونگ SDI قصد دارد تا سال 2027 باتری های حالت جامد را روانه بازار کند. طبق گزارش KED Global، این شرکت تیم جدیدی را برای تجاری سازی فناوری ASB (باطری تمام جامد) خود تشکیل داده است و توسط Go Joo-young معاون بخش تجارت باتری در مقیاس بزرگ شرکت رهبری می شود.  این شرکت قصد دارد با همکاری با شرکا و مشتریان، راه اندازی را سرعت بخشد.

برخلاف باتری‌های معمولی که از الکترولیت مایع بین آند و کاتد برای تسهیل جریان یون‌ها استفاده می‌کنند، باتری‌های حالت جامد از مواد جامد استفاده می‌کنند. این امر خطر آتش سوزی را کاهش می دهد، استقامت باتری را بهبود می بخشد و تراکم انرژی را افزایش می دهد. در اوایل سال جاری، سامسونگ SDI خط تولید آزمایشی ASB را در مرکز تحقیقاتی Suwon خود در کره جنوبی راه اندازی کرد.

سامسونگ SDI قصد دارد با استفاده از فناوری مبتنی بر سولفید، باتری‌های تمام حالت جامد با چگالی انرژی بیش از 900 Wh/L را روانه بازار کند. چنین باتری هایی احتمالا ابتدا برای وسایل نقلیه الکتریکی و سپس برای سیستم های ذخیره انرژی و لوازم الکترونیکی مانند گوشی های هوشمند، لپ تاپ ها و تبلت ها عرضه خواهند شد.

سامسونگ همچنین فناوری‌های آینده نگرانه نمایشگرها را از طریق یک بخش جداگانه به نام Samsung Display توسعه می‌دهد.

برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعsammobile

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

هجده + 20 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.