همکاری گوگل ، سامسونگ و AMD برای ساخت تراشه جدید گوشی های آینده سری اس گلکسی

همکاری گوگل ، سامسونگ و AMD

سامسونگ تراشه‌های Tensor گوگل را می‌سازد و اکنون به نظر می‌رسد که غول فناوری کره جنوبی مشارکت خود را با گوگل افزایش داده است و در حال کار بر روی ساخت یک چیپست جدید برای گوشی‌های هوشمند پرچمدار آینده خود است.

طبق گزارش جدید کانر، کارشناس ارشد سامسونگ، سامسونگ با تیم Tensor گوگل و تیم گرافیکی AMD برای ساخت چیپست جدیدی کار می کند که به احتمال زیاد از سال 2025 در گوشی های پرچمدار سری S سامسونگ استفاده می شود.

گفته می شود این چیپست از دو هسته Cortex-X با عملکرد بالا، چهار هسته متمرکز بر عملکرد با سرعت کلاک پایین تر و چهار هسته کم مصرف تشکیل شده است. نمودار به اشتراک گذاشته شده نشان می دهد که پردازنده گرافیکی AMD برای پردازش کارهای گرافیکی فشرده در چیپست گنجانده شده است.

گوگل و سامسونگ قبلاً برای تولید تراشه های Google Tensor برای گوشی های هوشمند سری پیکسل با یکدیگر همکاری کرده اند. تراشه‌های Tensor و Tensor G2 که در گوشی‌های هوشمند Pixel 6 و Pixel 7 قرار گرفته اند، توسط سامسونگ ساخته شده‌اند. آنها اساساً تراشه‌های اگزینوس هستند اما ویژگی‌های هوش مصنوعی  تیم Google را دارند.

گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که هر دوی این شرکت‌ها کار بر روی نسل سوم چیپست Google Tensor را آغاز کرده‌اند که سال آینده با گوشی‌های هوشمند سری پیکسل 8 عرضه می‌شود. این تراشه با نام رمز Ripcurrent و دارای شماره مدل S5P9865 است.

امروزه بیشتر تراشه‌های گوشی‌های هوشمند با استفاده از فرآیند 5 یا 4 نانومتری تولید می‌شوند، اما از آنجایی که انتظار می‌رود این چیپست جدید برای گوشی‌های آینده سری گلکسی اس چند سال آینده استفاده شود، می‌توان آن را با استفاده از فناوری 3 نانومتری پیشرفته‌تر تولید کرد. با توجه به اینکه سامسونگ قبلاً کار بر روی تراشه های 3 نانومتری را آغاز کرده است، احتمال زیادی وجود دارد که این اتفاق بیفتد.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

11 − 1 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.