سامسونگ تولید پنل OLED را برای سری آیفون 15 آغاز کرد,BOE با چالش هایی مواجه است

آیفون

طبق گزارش The Elec، سامسونگ دیسپلی برای تولید انبوه پنل‌های OLED برای هر چهار مدل از سری آیفون‌های 15 آینده اپل تأییدیه‌ای دریافت کرده است. انتظار می رود که این مزیت قابل توجهی برای سامسونگ ایجاد کند، زیرا رقبای آن BOE و LG Display با اختلالات تولید روبرو هستند. LG Display تاییدیه مشروط را برای مدل Pro دریافت کرد، در حالی که BOE امسال با تعهدات تامین خود با مشکلاتی مواجه است.

BOE با ویژگی «داینامیک آیلند» که نیاز به پردازش صفحه نمایش حفره‌ای برای همه مدل‌های آیفون 15 دارد، با مشکلاتی مواجه است.

از سوی دیگر، ال‌جی دیسپلی در دریافت تاییدیه تولید انبوه مدل پرو مکس با تاخیر مواجه است. مشکلات LG Display به دلیل مشکلات تولید همزمان با ماژول‌های دوربین آیفون از تامین‌کنندگان Sony و LG Innotek تشدید می‌شود و باعث عقب‌افتادگی قطعات می‌شود. این ممکن است بر اولویت‌بندی تولید اپل نسبت به مدل‌های Pro تأثیر بگذارد، که بخش قابل توجهی از محموله‌های سری آیفون در سال‌های اخیر را تشکیل می‌دهند.

پس از تایید مشروط ال‌جی دیسپلی، تلاش‌هایی برای تسریع در تایید مدل پرو مکس در حال انجام است. با وجود مشکلاتی که در اجرای نمایشگرهای OLED با قاب و حفره وجود دارد، LG Display قصد دارد تولید OLED مدل iPhone 15 Pro خود را افزایش دهد. با این حال، اختلالات مداوم در تولید آیفون 15 پرو مکس ممکن است منجر به سود بیشتر برای نمایشگر سامسونگ شود که سال گذشته نیز از مشکلات تولید LG Display سود برد.

علاوه بر این پیچیدگی‌ها، نمایشگر سامسونگ ممکن است سفارشات مواد و قطعات خود را در میان پیچیدگی‌های تولید افزایش دهد. با این حال، اختلاف حق ثبت اختراع با BOE پیچیدگی های بیشتری را به بازار اضافه می کند. BOE اخیراً برای محاکمه ابطال یکی از پتنت‌های سامسونگ دیسپلی در ایالات متحده، مربوط به ساختار پیکسل الماسی سامسونگ، که گفته می‌شود BOE هنگام عرضه OLED برای آیفون‌های اپل از زمان آیفون 12 استفاده می‌کرد، درخواست داد.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

18 − 13 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.