سری گلکسی S21 سامسونگ به‌روزرسانی امنیتی ژوئیه 2023 را دریافت کرد

گلکسی S21

سامسونگ به تازگی آخرین به روز رسانی امنیتی را برای سری گلکسی S21 خود منتشر کرده است. این به روز رسانی که شامل وصله امنیتی ژوئیه 2023 است، اکنون در کشورهای منتخب آمریکای لاتین در دسترس است و به زودی به سایر مناطق نیز گسترش خواهد یافت. هر دو دستگاه گلکسی اس 22 و گلکسی اس 23 قبلاً دریافت این به روز رسانی را آغاز کرده اند.

نسخه میان‌افزار G99xBXXS9EWF3 وصله امنیتی ژوئیه 2023 را برای Galaxy S21، Galaxy S21+ و Galaxy S21 Ultra به ارمغان می‌آورد. این به روز رسانی بیش از 90 آسیب پذیری امنیتی را که در نسخه قبلی نرم افزار وجود داشت برطرف می کند. قابل ذکر است، این به روز رسانی صرفاً بر روی بهبودهای امنیتی تمرکز دارد و هیچ ویژگی یا بهبود عملکرد جدیدی را معرفی نمی کند. در حال حاضر در آرژانتین، بولیوی، برزیل، مکزیک، پرو و اروگوئه قابل دسترسی است.

بولتن امنیتی منتشر شده توسط سامسونگ نشان می‌دهد که وصله امنیتی جولای 2023 در مجموع 90 نقص امنیتی را در تلفن‌ها و تبلت‌های مختلف گلکسی برطرف می‌کند. از میان این اصلاحات، 52 مورد توسط گوگل ارائه شده است، در حالی که سامسونگ 38 رفع آسیب‌پذیری امنیتی را توسعه داده است. سه نقص مهم در کنار 56 موضوع با اولویت بالا مورد توجه قرار گرفته است. آسیب‌پذیری‌های باقی‌مانده ریسک‌های متوسط در نظر گرفته می‌شوند. شایان ذکر است که گوگل اکنون سه اصلاحیه که قبلاً در پچ ژوئن 2023 توسط سامسونگ در آپدیت جولای گنجانده شده است را وارد کرده است.

برخی از آسیب‌پذیری‌های امنیتی که توسط سامسونگ (SVEs) برطرف شده است به نصب دستی بسته از طریق دستور ADB، کنترل دسترسی نامناسب سیستم صوتی، شناسه چیپست UWB، پیکربندی پیامک پخش، سرویس تم گلکسی و موارد دیگر مربوط می‌شود. مشکلات کنترل دسترسی نامناسب نیز در تنظیمات وجود داشت، و برخی از عملکردهای تست داخلی از مشکلات نوشتن خارج از محدوده رنج می بردند که به طور بالقوه امکان اجرای کد غیرمجاز را فراهم می کرد.

بیشتر نقص‌های شناسایی‌شده در دستگاه‌های دارای Android 11، Android 12، Android 12L و Android 13 مشاهده می‌شوند که برخی از مشکلات به طور خاص مربوط به تراشه‌ها و اجزای Qualcomm، پردازنده‌های گرافیکی Mali و PowerVR و مدیریت حافظه است.

سری Galaxy S21 توسط سامسونگ در اوایل سال 2021 با اندروید 11 به عنوان سیستم عامل از پیش نصب شده عرضه شد. متعاقباً، دستگاه‌ها به‌روزرسانی اندروید 12 را در اواخر سال 2021 و به‌روزرسانی اندروید 13 را در اواخر سال 2022 دریافت کردند. در اواخر امسال، انتظار می‌رود سامسونگ به‌روزرسانی One UI 6.0 مبتنی بر اندروید 14 را برای سری گلکسی S21 منتشر کند.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

دو × یک =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.