سامسونگ دیسپلی بیش از 70 درصد پنل های OLED را برای سری آیفون 14 اپل تامین می کند

تامین کننده نمایشگرهای آیفن 14

ساخت آیفون نیاز به ترکیبی از چندین تامین کننده دارد که قطعات مختلف را به اپل عرضه کنند. صحبت از نمایشگرها به میان آمد، از زمانی که اپل به پنل های OLED روی آورد، سامسونگ دیسپلی تامین کننده اصلی نمایشگرهای OLED برای آیفون بوده است. و اکنون، طبق گفته TheElec، انتظار می‌رود سامسونگ دیسپلی بیش از 70 درصد از پنل‌های نمایشگر OLED سری آیفون 14 را تامین کند.

طبق گزارش ها، اپل امسال بیش از 120 میلیون پنل OLED را برای سری آیفون 14 سفارش داده است. از 120 میلیون، انتظار می رود که سامسونگ دیسپلی حدود 80 میلیون صفحه نمایش OLED را عرضه کند. سایر تامین کنندگان صفحه نمایش اپل، از جمله LG Display و BOE، به ترتیب 20 و 6 میلیون دستگاه عرضه خواهند کرد.

سامسونگ نسبت به تامین‌کنندگان دیگر مانند LG Display و BOE برتری پیدا می‌کند، زیرا ال‌جی تنها یک نمایشگر LTPS برای iPhone 14 نسخه معمولی و یک نمایشگر LTPO برای iPhone 14 Pro Max ارائه می‌کند. از سوی دیگر، BOE نمایشگرهای LTPS را برای مدل معمولی آیفون 14 عرضه می کند. با این حال، Samsung Display یکی از پنل‌های نمایشگر برای هر آیفون در خط تولید است. بنابراین، تطبیق پذیری صفحه نمایش سامسونگ است که به آن اجازه می دهد تا دیگر تامین کنندگان صفحه نمایش اپل را شکست دهد.

به گفته TheElec، تقریباً 60 میلیون از 80 میلیون واحد نمایشگر درخواست شده، توسط سامسونگ برای مدل های رده بالای آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس تامین خواهد شد. یکی دیگر از دلایل تبدیل شدن سامسونگ به تامین کننده اصلی نمایشگرهای OLED برای اپل این است که LG Display با مشکلات تولید مواجه است.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعsammobile

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.