سیستم خودروی خودران سطح 4 که توسط سامسونگ توسعه داده شده است، آزمایشی 200 کیلومتری را پشت سر گذاشت

سیستم خودروی خودران سطح 4 سامسونگ

طبق گزارش ها، سامسونگ یک گام به توسعه سیستم خودران تقریباً به خوبی رانندگی خودکار سطح 4 نزدیک شده است. بر اساس گزارش ها، SAIT (موسسه فناوری پیشرفته سامسونگ) با موفقیت آزمایشی “بدون راننده” را از سوون تا گانگ نیونگ در کره جنوبی انجام داد و به پایان رساند.

گزارشی از رسانه‌های محلی می‌گوید که تیم تحقیق و توسعه سامسونگ یک الگوریتم خودران ایجاد کرد که توانست بدون دخالت راننده، نزدیک به 200 کیلومتر بین Suwon و Gangneung رانندگی کند.

یک سیستم خودران که نیازی به مداخله راننده ندارد، “سطح 4” یا “اتوماسیون رانندگی بالا” (از طریق Synopsys) در نظر گرفته می شود. وسایل نقلیه خودران که قادر به دستیابی به  سطح 4 هستند، می توانند آزادانه در حالت خودران با مداخله کم یا بدون دخالت، معمولا در محیط های شهری که حداکثر سرعت به طور متوسط به 50 کیلومتر در ساعت می رسد، کار کنند. این وسایل نقلیه خودران سطح 4 معمولاً برای خدمات اشتراک سواری طراحی شده اند.

خودروهای تسلا فقط از رانندگی خودکار سطح 2 پشتیبانی می کنند

گزارش اخیر ادعا می کند که سامسونگ الگوریتم خودران خود را به همراه یک سیستم لیدار (تصویربرداری لیزری، تشخیص و محدوده) روی یک خودروی تجاری در دسترس  نصب کرده است. این راه‌اندازی با موفقیت آزمایش 200 کیلومتری را پشت سر گذاشت، زیرا می‌توانست وسایل نقلیه اضطراری را تشخیص دهد، خطوط را به‌طور خودکار تغییر دهد و روی رمپ‌ها حرکت کند، بنابراین دو جاده متصل با ارتفاع‌های مختلف را شناسایی کرد.

در تئوری، پنج سطح خودران وجود دارد (یا شش سطح، اگر “خودران نبودن” را در سطح 0 حساب کنید). سطح 5 بالاترین سطح است و اتوماسیون کامل و سیستمی را ارائه می دهد که قادر به انجام کلیه وظایف رانندگی در هر شرایطی بدون نیاز به تعامل یا توجه انسانی است.

به عنوان مرجع، یک وسیله نقلیه الکتریکی تسلا تنها به سطح 2 یا اتوماسیون جزئی دست می یابد. طبق استانداردهای ایالات متحده، خودروهای زیادی قادر به اتوماسیون سطح 3 نیستند، اما مرسدس بنز اولین وسیله نقلیه خودران سطح 3 را در اوایل سال جاری معرفی کرد.برای مشاهده آخرین اخبار خودرو همراه ما باشید.

منبعsammobile

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

چهارده − دو =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.