سامسونگ در حال رفع مشکل تاری دوربین در گلکسی S23 و S23+ است

مشکل دوربین گلکسی s23

سامسونگ اخیرا تایید کرده است که مشکل تاری دوربین را که توسط برخی از کاربران گلکسی اس 23 و گلکسی اس 23 پلاس تجربه شده است، برطرف خواهد کرد. از زمانی که این گوشی‌ها در اوایل سال جاری عرضه شدند، کاربران گزارش کرده‌اند که در برخی از قسمت‌های تصاویر گرفته‌شده با دوربین اصلی مشکلی با تار شدن وجود دارد که اغلب به آن مشکل «banana blur» می‌گویند.

علت مشکل تاری دوربین در Galaxy S23 و S23+

به گفته سامسونگ، علت این مشکل، بازتر بودن دیافراگم دوربین اصلی است. این شرکت توضیح داد که دیافراگم روشن، که برای عکاسی در نور کم مفید است، می‌تواند منجر به فوکوس انتخابی قابل توجهی شود و پس‌زمینه را در عکس‌های نزدیک تار نشان دهد. با این حال، مهندسان سامسونگ فعالانه در حال کار بر روی یک راه حل هستند و انتظار می رود یک به روز رسانی نرم افزاری آتی این مشکل را کاهش دهد.

در این بین سامسونگ پیشنهاداتی را برای به حداقل رساندن بروز مشکل ارائه کرده است. به کاربران توصیه می شود در صورتی که سوژه تقریباً 30 سانتی متر از لنز دوربین فاصله دارد، یک قدم به عقب بروند. علاوه بر این، نگه داشتن گوشی به صورت عمودی به جای افقی یا مایل توصیه می شود.

شایان ذکر است که مدتی طول کشید تا سامسونگ این مشکل را تایید کند و هنوز مشخص نیست که آیا به دلیل ماهیت مشکل می توان آن را به طور کامل حل کرد یا خیر. با این حال، برخی از کاربران پیشنهاد کرده‌اند که قرار دادن لنز با دیافراگم دوگانه، همانطور که در مدل‌های قبلی مانند گلکسی اس 9 و گلکسی اس 10 دیده می‌شد، می‌توانست راه‌حلی را ارائه دهد. متأسفانه این ویژگی با شروع ساخت گلکسی S20 حذف شد.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

چهار × 3 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.