سامسونگ حسگرهای جدیدی را برای هدست های AR/VR مدرن عرضه می کند

هدست های واقعیت مجازی

در حالی که دستگاه‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی بیش از یک دهه است که در دسترس هستند، پس از اینکه اپل چند روز پیش از اولین هدست واقعیت ترکیبی خود، Vision Pro، رونمایی کرد، این بخش با فشار زیادی روبرو شد. در انتظار راه اندازی بیشتر هدست های واقعیت مجازی/AR/VR در آینده، طبق گزارش ها، سامسونگ حسگرهای جدیدی را برای چنین دستگاه هایی عرضه می کند.

سامسونگ می تواند این هفته از سنسورهای ToF سه بعدی جدید رونمایی کند

به گفته‌ی  @Tech_Reve، سامسونگ در رویداد VLSI Symposium 2023 این هفته از حسگرهای 3D ToF جدید رونمایی خواهد کرد. گفته می شود یکی از سنسورها دارای یک ISP (پردازنده سیگنال تصویر) روی تراشه است و دارای فناوری 2stack process است. طبق گزارش ها، این سنسور دارای یک لایه 65 نانومتری BSI (نور سمت عقب) و یک ناحیه  CMOS که 28نانومتری است. شایعه شده است که سنسور ToF 3D قادر به اندازه گیری فواصل تا 5 متر با نرخ فریم 60 فریم بر ثانیه است.

طبق گزارش ها، این یک تراشه کم مصرف است و مصرف انرژی آن به 188 مگاوات می رسد. اگر این اطلاعات درست باشد، مطمئناً می‌توان از آن در هدست‌های AR/VR مدرن استفاده کرد. چنین دستگاه‌هایی می‌توانند از چندین سنسور برای اندازه‌گیری نواحی، اشیاء و حرکات دست برای کار با هدست‌های AR/VR استفاده کنند.

سیستم LSI سامسونگ  احتمالا این سنسور را توسعه خواهد داد. این بخش در حال حاضر AP  را برای دستگاه های تلفن همراه، مودم های سلولی 5G و سنسورهای دوربین ISOCELL برای تلفن ها و خودروهای هوشمند می سازد. اینکه آیا سنسور ToF 3 بعدی آینده آن در هدست XR آینده سامسونگ استفاده خواهد شد یا خیر، باید دید.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعsammobile

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

5 × 3 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.