سم آلتمن پس از اخراج جنجالی به عنوان مدیر عامل OpenAI باز می گردد

سم آلتمن

سم آلتمن پس از  برکناری چند روز پیش از این سمت، به عنوان مدیرعامل OpenAI بازخواهد گشت. گرگ براکمن،  که در اعتراض به برکناری آلتمن استعفا داد، نیز بازخواهد گشت.

این شرکت گفت که یک “توافق اصولی” برای بازگرداندن آلتمن به همراه هیئت مدیره جدید متشکل از برت تیلور، لری سامرز و آدام دی آنجلو دارد. D’Angelo عضو هیئت مدیره قدیمی بود که آلتمن را روز جمعه اخراج کرد.

The Verge گزارش می دهد که تنها هدف این هیئت مدیره اولیه کوچک، بررسی و انتصاب یک هیئت رسمی جدید با حداکثر 9 نفر است که مدیریت OpenAI را دوباره راه اندازی می کند.

مایکروسافت که بیش از 10 میلیارد دلار در OpenAI سرمایه گذاری کرده است، احتمالاً مانند خود آلتمن، در این هیئت مدیره توسعه یافته جایگاهی خواهد داشت. در جریان یک تور مطبوعاتی این هفته، مدیر عامل شرکت ساتیا نادلا گفت که این شرکت دیگر «سورپرایز» نمی‌خواهد.

همه طرف های کلیدی تایید کردند که به توافق رسیده اند. آلتمن گفت: “هر کاری که در چند روز گذشته انجام داده‌ام با هدف حفظ وحدت این تیم و ماموریت آن بوده است.”

یکی از دیگر سرمایه گذاران اصلی این شرکت، Thrive Capital، بازگشت آلتمن را “بهترین نتیجه برای شرکت، کارکنان آن، کسانی که از فناوری آن استفاده می کنند و جهان در کل” نامید.

کلی سیمز، شریک Thrive می گوید: «OpenAI این پتانسیل را دارد که به یکی از تأثیرگذارترین شرکت ها در تاریخ محاسبات تبدیل شود. سام و گرگ عمیقاً به یکپارچگی شرکت متعهد هستند و توانایی بی نظیری برای الهام بخشیدن و رهبری دارند. ما خوشحالیم که آنها به شرکتی که تأسیس کردند و کمک کردند تا به آنچه امروز است  برسد بازگردند .»

پیش از این گزارش شده بود که 96 درصد از کارکنان OpenAI نامه ای را امضا کرده اند مبنی بر اینکه می خواهند از مایکروسافت خارج شوند و به سام آلتمن بپیوندند، مگر اینکه هیئت مدیره استارت آپ استعفا دهد و مدیرعامل برکنار شده را به همراه یکی از بنیانگذاران و رئیس  سابق گرگ براکمن بازگرداند.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgadgettendency

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

شانزده − 3 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.