سم آلتمن مدیر شرکت OpenAI برکنار شد

سم آلتمن

OpenAI به طور غیرمنتظره ای اعلام کرد که مدیر فعلی آن، سم آلتمن، شرکت را ترک می کند. وی همچنین از هیئت مدیره برکنار شده است. میرا موراتی به عنوان مدیر عامل موقت OpenAI منصوب شد.

آلتمن با فرمول نسبتاً ساده اخراج شد: “همیشه در ارتباطات خود با شورا صریح نبود و همین امر او را از انجام وظایفش باز می داشت” به همین دلیل است که “هیئت مدیره دیگر به توانایی او برای ادامه رهبری OpenAI اطمینان ندارد”.

OpenAI، توسعه دهنده چت بات محبوب ChatGPT، از آلتمن به خاطر “سهم عمده اش در ایجاد و توسعه OpenAI” تشکر کرد. هیئت مدیره شرکت همچنین گفت که به توانایی میرا موراتی برای رهبری OpenAI در این انتقال اعتماد کامل دارد.

استعفای سام آلتمن با توجه به اتفاقاتی که قبل از برکناری او رخ داد، کاملاً غافلگیرکننده بود. بنابراین، هفته گذشته آلتمن به شخصیت اصلی DevDay OpenAI تبدیل شد، که طی آن شرکت پلت فرم GPT-4 Turbo را ارائه کرد و روز پنجشنبه آلتمن در اجلاس سران همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه در سانفرانسیسکو شرکت کرد.

آلتمن در سال 2015 OpenAI را بنیانگذاری کرد و از سال 2019 به عنوان مدیر عامل شرکت فعالیت می کرد. انتشار چت بات بسیار محبوب ChatGPT در نوامبر گذشته، رونق هوش مصنوعی مولد را آغاز کرد.

این چیزی است که آلتمن در مورد اخراجش توییت کرد: «من دوست داشتم در OpenAI کار کنم. این من را تغییر داد و امیدوارم دنیا را کمی تغییر دهد. چیزی که بیشتر از همه لذت بردم کار با چنین افراد با استعدادی بود. بعداً به شما می گویم چه اتفاقی می افتد.»

برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgadgettendency

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

شش − 4 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.