انویدیا در حال آماده شدن برای عرضه ارزان‌ترین کارت سری RTX 30 خود است

کارت سری RTX 30

انویدیا به گسترش خانواده کارت‌های گرافیک سری RTX 3000 خود ادامه می‌دهد. این شرکت که به دلیل ارائه عملکرد و قیمت رقابتی با محصولات خود شناخته شده است، اکنون به جای یک مدل کاملاً جدید، روی یک مدل متفاوت کار می کند. به نظر می رسد که انویدیا در حال توسعه یک نسخه 6 گیگابایتی از RTX 3050 است که قبلاً در مورد آن صحبت شده است.

انویدیا در ژانویه 2022 از کارت گرافیک RTX 3050 مجهز به 8 گیگابایت حافظه GDDR6 و 3072 هسته CUDA با قیمت 249 دلار رونمایی کرد. با وجود برخی بحث ها در مورد عملکرد آن، قیمت مقرون به صرفه آن، آن را به یک انتخاب سریع تبدیل کرد. با این حال، شرکت به همین جا بسنده نکرد و شروع به کار بر روی یک نسخه مقرون به صرفه تر، با هدف 6 گیگابایت RTX 3050 کرد.

اخیراً، فهرست محصولی برای مدل‌های 6 گیگابایتی Palit RTX 3050 از یک خرده‌فروش روسی، یک GPU مقرون به صرفه را معرفی کرده است. طبق فهرست، این کارت دارای کلاک پایه 1042 مگاهرتز است که به طور قابل توجهی کمتر از RTX 3050 با 8 گیگابایت فعلی (در 1552 مگاهرتز) است. خوشبختانه، سرعت بوست بدون تغییر باقی می‌ماند (1777 مگاهرتز)، همانطور که تعداد CUDA Core (2560) باقی می‌ماند.

البته بسیاری از مصرف کنندگان مقرون به صرفه بودن را بر هر چیز دیگری ترجیح می دهند و انویدیا این را می داند. با این حال، اگر در هنگام خرید یک کارت گرافیک به انتظار 6 گیگابایت Nvidia RTX 3050 فکر می کنید، ارزش آن را دارد. با وجود داشتن تعداد هسته CUDA یکسان، کلاک پایه و vRAM نسبتا پایین هستند. بنابراین، ممکن است در بازی هایی که می خواهید انجام دهید، به عملکرد دلخواه نرسید.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

یک × سه =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.