نینتندو سوییچ بعدی می تواند از صفحه نمایش OLED سامسونگ استفاده کند

نینتندو سوییچ

اخیراً فاش شد که دستگاه بازی قابل حمل OLED Steam Deck از پنل OLED سامسونگ دیسپلی استفاده می کند. اکنون، گزارش شده است که نسل بعدی نینتندو سوییچ می‌تواند از یک پنل OLED از  سامسونگ دیسپلی نیز استفاده کند و این حرکت می‌تواند به دلیل مسائل مربوط به نقض پتنت باشد که BOE درگیر آن است.

طبق گزارش ها، نینتندو در حال مذاکره با Samsung Display برای استفاده از پنل های OLED دومی در نسل بعدی نینتندو سوییچ است. ظاهراً هم نینتندو و هم استیم پنل‌های OLED شرکت چینی BOE را در نظر گرفتند، اما تصمیم گرفتند از پنل‌های OLED سامسونگ دیسپلی استفاده کنند. اخیراً، Samsung Display در ژوئن 2023 یک شکایت نقض حق اختراع علیه BOE و هفت شرکت تابعه آن در تگزاس، ایالات متحده آمریکا تنظیم کرده است. این شکایت ادعا می کند که BOE دارایی معنوی آن را دزدیده، فناوری های خود را شبیه سازی کرده و به طور غیرقانونی OLED آن پنل ها را فروخته است.

طبق گزارش‌ها، نینتندو و Valve برای دریافت پنل‌های OLED با قیمت‌های ارزان‌تر از BOE مذاکره کردند، اما پس از شکایت Samsung Display علیه BOE، هر دو شرکت به Samsung Display روی آوردند، حتی اگر پنل‌های آن هزینه بیشتری داشته باشند. این شرکت‌ها نمی‌خواهند با اختلالات احتمالی مرتبط با نقض پتنت در زنجیره تامین خود مقابله کنند.

گفته می‌شود که پنل‌های OLED BOE پنج حق ثبت اختراع صفحه نمایش سامسونگ، از جمله فناوری Diamond Pixel را نقض می‌کنند. BOE در ماه مه 2023 از سامسونگ دیسپلی و سامسونگ الکترونیک چین در دادگاهی در چونگ کینگ شکایت کرد. از آنجایی که این سری از شکایت ها ممکن است بسیار طول بکشد، مشتریان نمی خواهند در این مورد درگیر شوند و پنل های OLED Samsung Display را ترجیح می دهند.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعsammobile

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

5 + ده =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.