ناسا اولین موتورهای موشکی را برای پرتاب از سیاره ای دیگر (از مریخ) با موفقیت آزمایش کرد

ناسا اولین موتورهای موشکی را برای پرتاب از سیاره ای دیگر (از مریخ) با موفقیت آزمایش کرد

ناسا ویدئوی آزمایشی از موتورهای سوخت جامد پیشرفته SRM1 و SRM2 منتشر کرده است. آزمایشات در بهار انجام شد: SRM2 در 29 مارس در پایگاه Northrop Grumman در Elkton، مریلند آزمایش شد (در آنجا، اتفاقاً کارخانه تولید انبوه موتورهای موشک های مافوق صوت به تازگی افتتاح شده بود) و SRM1 در 7 آوریل در پایگاه نیروی هوایی ادواردز در کالیفرنیا آزمایش شد.

هر دوی این موتورها در موشک MAV  به عنوان بخشی از ماموریت تحویل نمونه‌های خاک مریخ به زمین استفاده خواهند شد. MAV تقریباً باید به محور اصلی مأموریت تبدیل شود: وظیفه آن انتقال نمونه ها از سطح مریخ به مدارگرد بازگشت زمین است. وظیفه SRM1 این است که موشک را از سطح مریخ دور کند، در حالی که SRM2 MAV را در مدار صحیح سیاره سرخ قرار می دهد تا نمونه های مدارگرد بازگشتی زمین را منتقل کند.

SRM1 در یک محفظه خلاء که تا دمای منفی 20 درجه سانتیگراد خنک شده بود آزمایش شد و آزمایش کنندگان همچنین قادر به ارزیابی عملکرد سیستم کنترل بردار رانش SRM1 بودند.

اکنون آزمایش‌های صلاحیت در حال آماده‌سازی هستند که در آن مهندسان قصد دارند پایداری موتور را در هنگام تکان‌ها و لرزش‌های شدید (مانند پرتاب موشک)، خلاء نزدیک به فضا، گرما و سرمای شدید بررسی کنند.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgadgettendency

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

10 − نه =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.