ماموریت فضاپیمای AIM به پایان نزدیک است. سیستم های او به دستورات زمین پاسخ نمی دهند

فضاپیمای AIM

ماموریت فضاپیمای AIM (The Aeronomy of Ice in the Mesosphere) که توسط ناسا در 25 آوریل 2007 با استفاده از پرتابگر پگاسوس XL پرتاب شد، در حال اتمام است.

روز پنجشنبه، آژانس فضایی ایالات متحده اعلام کرد که این فضاپیما به دلیل نقص باتری، پاسخ به دستورات زمین را متوقف کرده است. به طور کلی، مشکلات مربوط به باتری AIM در سال 2019 شروع شد، اما کاوشگر همچنان به ارسال “مقدار قابل توجهی داده” به زمین ادامه داد. اما پس از تخلیه باتری اخیرا، سیستم AIM دیگر پاسخ نمی دهد. تیم پروژه در صورت زنده شدن ناگهانی ماهواره تا دو هفته دیگر نظارت خواهند کرد، اما ظاهراً این اتفاق نخواهد افتاد. با این حال، در ابتدا فرض بر این بود که AIM تنها برای دو سال کار خواهد کرد. بنابراین تا کنون هفت برابر از عمر مفید خود فراتر رفته است.

ناسا مأموریت AIM را برای مطالعه ابرهای شب‌تاب که ابرهای مزوسفری یا ابرهای درخشان شب نامیده می‌شوند، راه‌اندازی کرد. آنها می توانند صدها سال در لایه های بالایی جو زمین وجود داشته باشند.داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط فضاپیمای AIM  در 379 مقاله بررسی‌شده و به نمایش درآمده است.ناسا ماموریت AIM را دو ماه پس از پایان ماموریت ERBS خاتمه می دهد.

منبعgadgettendency

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

1 × سه =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.