ارتباط  ناسا با هلیکوپتر Ingenuity قطع شد

هلیکوپتر Ingenuity

آژانس فضایی ناسا گفت: مریخ نورد Ingenuity در هفتاد و دومین ماموریت خود، ارتباط خود را با مهندسان روی زمین قطع کرد. خرابی اتصال در روز پنجشنبه 18 ژانویه زمانی رخ داد که هلیکوپتر Ingenuity در حال تکمیل پرواز خود بود.

مقامات ناسا اطلاعات دریافتی قبل از قطع ارتباط را به اشتراک گذاشتند: “داده های ارسال شده از Ingenuity به مریخ نورد Perseverance که به عنوان رابط بین هلیکوپتر و زمین عمل می کند، نشان می دهد که Ingenuity با موفقیت به حداکثر ارتفاع برنامه ریزی شده 12 متری خود صعود کرده است.” آنها افزودند که در طول فرود برنامه ریزی شده، ارتباط بین هلیکوپتر و مریخ نورد زودتر از حد انتظار قطع شد.

Ingenuity و مریخ نورد همراهش Perseverance در فوریه 2021 با هم به سیاره سرخ رسیدند. Perseverance به دنبال نشانه هایی از زندگی گذشته و جمع آوری نمونه ها برای تحویل بیشتر به زمین است. به نوبه خود، هلیکوپتر Ingenuity به عنوان یک هلیکوپتر شناسایی عمل کرد و به مریخ نورد در مأموریت خود کمک کرد.

طبق گزارش ماموریت، Ingenuity در مجموع بیش از 128 دقیقه در هوا سپری کرد و طی 72 پرواز خود مسافت 17.7 کیلومتر را طی کرد. با این حال، در حال حاضر مشخص نیست که آیا این اعداد همچنان در حال افزایش هستند یا خیر.

نمایندگان آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا، JPL، که هر دو ماموریت رباتیک را مدیریت می کند، گفتند: “استقامت در حال حاضر از میدان دید Ingenuity خارج است، اما ما در نظر داریم برای بازرسی بصری نزدیک تر شویم.”

تیم Ingenuity اکنون در حال تجزیه و تحلیل داده ها و برنامه ریزی گام های بعدی برای بازگرداندن ارتباط با هلیکوپتر است. مشخص نیست که آیا محققین قادر به برقراری مجدد تماس با Ingenuity و ادامه ماموریت اکتشافی آن در جو مریخ خواهند بود یا خیر.

منبعgadgettendency

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

یک × چهار =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.