مایکروسافت سرانجام قرارداد اکتیویژن بلیزارد را نهایی کرد

قرارداد اکتیویژن بلیزارد

مایکروسافت خرید Activision Blizzard Inc را به مبلغ 69 میلیارد دلار پس از دریافت تاییدیه از قانون‌گذاران بریتانیا در روز جمعه نهایی کرد. خرید شرکت بازی سازی توسط سازنده ایکس باکس که به خاطر فرنچایز Call of Duty شناخته می شود، پایان یک مبارزه تقریبا دو ساله با تنظیم کننده هایی است که تلاش کردند مانع این معامله شوند.

خرید مایکروسافت پس از آن صورت می‌گیرد که قانون‌گذاران بریتانیا تلاش مایکروسافت برای خرید Activision را در آوریل مسدود کردند و دلیل آن این بود که مایکروسافت را به عنوان بازیگر اصلی در بازار بازی‌های ابری تبدیل می‌کند. این شرکت موافقت کرد که تغییراتی در ادغام خود در ماه آگوست ایجاد کند و گفت که شرکت را خریداری می کند اما به یوبی سافت اجازه می دهد حقوق بازی های ابری Activision را خریداری کند. این امتیاز، سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) را بر آن داشت تا بررسی خود را از ادغام مورد ارزیابی مجدد قرار دهد که این نگرانی‌ها را در مورد اینکه منجر به قیمت‌های بازی بالاتر برای مصرف‌کنندگان می‌شود و انتخاب‌ها و نوآوری‌های کمتری ارائه می‌دهد، ایجاد کرده بود.

اگرچه مایکروسافت توافق خود را تغییر داد تا آن را از مالکیت حقوق بازی های ابری Activision محروم کند، سازنده Xbox همچنان به عنوان یکی از برترین شرکت های بازی در رتبه بندی قرار می گیرد و به آن جایگاهی برای هدایت آینده بازی می دهد.برای مشاهده آخرین اخبار بازی همراه ما باشید.

 

منبعgizmodo

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

دو + هفت =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.