مایکروسافت از اپل در عنوان با ارزش ترین سهام جهان پیشی گرفت

مایکروسافت و اپل

شرکت مایکروسافت با پیشی گرفتن از شرکت اپل، برای اولین بار در بیش از دو سال گذشته به با ارزش ترین شرکت سهامی عام جهان تبدیل شد، زیرا نگرانی ها در مورد تقاضای گوشی های هوشمند در هفته های اخیر بر سهام سازنده آیفون تاثیر گذاشته است.

غول نرم افزاری مستقر در ردموند واقع در واشنگتن روز جمعه با 1 درصد افزایش به 388.47 دلار رسید و با ارزش بازار 2.89 تریلیون دلار به پایان رسید. در همین حال، اپل 0.2 درصد رشد کرد و با ارزش بازار 2.87 تریلیون دلار بسته شد. این اولین بار از نوامبر 2021 است که مایکروسافت با ارزشی بالاتر از اپل بسته می شود.

دیوید کاتز، مدیر ارشد سرمایه گذاری در Matrix Asset Advisors می گوید: «وقتی این دو را با هم مقایسه  می کنید، رشدی که اپل نشان می دهد چیز خاصی نیست، در حالی که مایکروسافت کار بهتری در اجرا و نشان دادن رشد درآمد انجام داده است. مایکروسافت همچنین نقشه راه بسیار واضح تری در رابطه با هوش مصنوعی دارد و در بیان اینکه چگونه این امر باعث تسریع رشد می شود تا چشم اندازهای بلندمدت خود را حتی بیشتر قانع کننده تر کند، کار بسیار خوبی انجام داده است.

در حالی که هر دو بخشی از به اصطلاح رالی قدرتمند Magnificent 7 در سال 2023 بودند، ثروت آنها در این سال متفاوت شده است. مایکروسافت 3.3 درصد رشد کرده است که با خوش بینی مداوم نسبت به هوش مصنوعی پشتیبانی می شود، در حالی که اپل در بحبوحه افزایش نگرانی ها در مورد رشد خود، 3.4 درصد سقوط کرده است.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعbloomberg

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

7 + 3 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.