هوش مصنوعی جدید MusicGen متا می تواند از طریق متن موسیقی تولید کند

متا

هوش مصنوعی می‌تواند با استفاده از ترکیبی از تکنیک‌های یادگیری ماشینی و مجموعه‌ای وسیع از موسیقی‌های از پیش موجود، موسیقی را از طریق متن ایجاد کند. هنگامی که یک توضیح متنی از سبک موسیقی مورد نظر داده می‌شود، الگوریتم هوش مصنوعی الگوها، ساختارها و ویژگی‌های مجموعه داده را تجزیه و تحلیل می‌کند تا یک ترکیب موسیقی ایجاد کند که با دستورالعمل‌های ارائه‌شده همسو باشد. روابط بین عناصر مختلف موسیقی مانند ملودی ها، هارمونی ها، ریتم ها و سازها را می آموزد و از این دانش برای تولید یک قطعه موسیقی اصیل استفاده می کند که سبک، حالت و ژانر مورد نظر را منعکس می کند. از طریق آموزش‌های تکراری و تنظیم دقیق، هوش مصنوعی در ایجاد آهنگ‌هایی که شبیه و شبیه‌سازی سبک‌های موسیقی است که از مجموعه داده‌ها آموخته و یک تجربه موسیقی منحصربه‌فرد و تولید شده توسط هوش مصنوعی را بر اساس دستور داده شده ارائه می‌دهد. اکنون، متا کاری از این دست انجام داده است، و یک هوش مصنوعی ایجاد کرده است که بر اساس دستورات موسیقی تولید می کند.

کتابخانه MusicGen Meta شامل 10000 آهنگ دارای دارای مجوز با کیفیت بالا است

با در نظر گرفتن اجرای موسیقایی چت جی پی تی، MusicGen به کاربران اجازه می دهد تا توصیف متنی مختصری از نوع موسیقی مورد نظر خود وارد کنند و هوش مصنوعی یک آهنگ 12 ثانیه ای ایجاد می کند که با دستورالعمل های آنها همسو می شود. اگرچه ممکن است هنوز جای استعدادهای نوازندگان را نگیرد، MusicGen یک تجربه منحصر به فرد در این زمینه ارائه می دهد.

در حالی که قابلیت های ساز MusicGen قابل توجه است، مهم است که توجه داشته باشیم که هوش مصنوعی در حال حاضر فاقد ترکیب صوتی است. MusicGen فقط بر روی سازها (در حال حاضر) تمرکز دارد. با این حال،  پتانسیل این ابزار برای ایجاد صدای پس‌زمینه مناسب برای ویدیوها یا ارائه‌ها را تضعیف نمی‌کند. چه کسی می داند،شاید به روز رسانی آینده MusicGen می تواند شامل گزینه ای برای تولید وکال نیز باشد.

تعهد متا به قانونی بودن در استفاده آنها از 10000 آهنگ موسیقی دارای مجوز با کیفیت بالا، همراه با آهنگ‌های بدون حق امتیاز از پلتفرم‌هایی مانند Shutterstock و Pond5 مشهود است. با این حال، محبوبیت روزافزون هوش مصنوعی مولد، نگرانی‌هایی را در مورد نقض کپی رایت ایجاد کرده است. هنرمندان و لیبل‌ها پیگیری قانونی را علیه توسعه‌دهندگان و پلتفرم‌ها به دلیل استفاده غیرمجاز از آثارشان آغاز کرده‌اند.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

8 − 2 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.