مدیاتک با گوگل برای بهینه سازی Gemini Nano برای دایمنسیتی 9300 و دایمنسیتی 8300 همکاری می کند

مدیاتک دایمنسیتی

مدیاتک همکاری با گوگل را برای بهبود قابلیت های هوش مصنوعی (AI) گوشی های هوشمند با چیپست های دایمنسیتی 9300 و 8300 اعلام کرده است.

تمرکز این همکاری بر روی بهینه سازی Gemini Nano گوگل، یک مدل زبان بزرگ (LLM) است که برای استفاده از تلفن همراه طراحی شده است تا در این پردازنده های MediaTek کارآمدتر عمل کند.

تلفن های هوشمند اغلب برای کارهای پیچیده هوش مصنوعی به راه حل های مبتنی بر ابر متکی هستند. بهینه‌سازی Gemini Nano برای این چیپست‌های Dimensity به تلفن‌ها این امکان را می‌دهد تا پردازش‌های هوش مصنوعی بیشتری را مستقیماً روی دستگاه انجام دهند.

این رویکرد چندین مزیت از جمله افزایش حریم خصوصی، بهبود پروتکل امنیتی، قابلیت اطمینان بیشتر، کاهش تاخیر (زمان پاسخ سریعتر) و توانایی عملکرد حتی با اتصال محدود به اینترنت را ارائه می دهد.

در حال حاضر تعداد انگشت شماری از گوشی های هوشمند مجهز به پردازنده مدیاتک Dimensity 9300 و Dimensity 8300 هستند. اولی یک تراشه (SoC) پریمیوم است، بنابراین آن را در دستگاه های پرچمدار پیدا خواهید کرد. در حالی که دومی یک چیپست میان رده / درجه یک  ممتاز است.

مدیاتک و گوگل همچنین یک بسته برنامه کاربردی (APK) را منتشر خواهند کرد که بر روی دایمنسیتی 8300 و دایمنسیتی 9300 اجرا می شود تا سازگاری با Gemini Nano را افزایش دهند. این کار توسعه‌دهندگان و OEMها را برای استقرار برنامه‌های Gemini Nano آسان‌تر می‌کند.

اکنون که مدیاتک به جنبش هوش مصنوعی پیوسته است، ویژگی‌های قوی هوش مصنوعی گوگل دیگر محدود به چند بخش منتخب که تراشه‌های کوالکام، سامسونگ و گوگل بر آن‌ها تسلط دارند، نخواهد بود.

همچنین، تاکید بر چیپست Dimensity 8300 به این معنی است که به زودی، دستگاه های میان رده مقرون به صرفه تر نیز می توانند از تجارب پیشرفته هوش مصنوعی روی دستگاه لذت ببرند.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

چهار × 2 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.