ممکن است مدل‌های آیفون 15 پرو دارای دکمه‌های حالت جامد نباشند

آیفون

مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، اطلاعات جالب جدیدی در مورد مدل های آینده آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس منتشر کرده است. به گفته Kuo، اپل تصمیم گرفته است که طراحی دکمه های حالت جامد را  به دلیل مشکلات فنی نامشخص کنار گذاشته و از طراحی دکمه های فیزیکی سنتی استفاده کند.

دکمه های حالت جامد در ابتدا برای ارائه بازخورد لمسی برای شبیه سازی احساس فشار دادن دکمه ها بدون حرکت فیزیکی آنها در نظر گرفته شده بود. با این حال، به نظر می رسد که طراحی جدید چالش های زیادی را برای این شرکت ایجاد کرده است و آنها تصمیم گرفته اند به طراحی سنتی برگردند.

همانطور که قبلاً شایعه شده بود هنوز مشخص نیست که طراحی دکمه فیزیکی شامل دو دکمه ولوم یا یک دکمه  صدا می شود. با این حال، کو معتقد است که با توجه به اینکه دستگاه هنوز در مرحله توسعه EVT (تست اعتبارسنجی مهندسی) است، هنوز زمان برای اپل وجود دارد تا تغییراتی در طراحی آیفون 15 پرو انجام دهد.

در حالی که انتظار نمی‌رود این تغییر تاثیر قابل‌توجهی بر برنامه تولید انبوه و محموله‌های مدل‌های Pro داشته باشد، ممکن است برای تامین‌کنندگان کلیدی قطعات مرتبط با موتور Taptic برای آیفون‌ها مانند Cirrus Logic و AAC Technologies نامطلوب باشد.

به گفته تحلیلگران فناوری جف پو و شلی چو در شرکت سرمایه گذاری Haitong International Securities مستقر در هنگ کنگ، طراحی دکمه حالت جامد ممکن است تا سری آیفون 16 در سال 2024 به تعویق بیفتد.

گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که آیفون 15 پرو دارای قاب تیتانیومی با طراحی لبه‌های گردتر، دکمه‌های جدید و برآمدگی دوربین غول‌پیکر است. انتظار می رود با ضخیم شدن کل قوز، برآمدگی های جداگانه دوربین یک بار دیگر افزایش یابد. در همین حال، آیفون 15 پرو مکس دارای یک برآمدگی دوربین کوچکتر خواهد بود که شایعه شده است که دارای لنز زوم پریسکوپ است.

انتظار می‌رود هر دو دستگاه دارای «فناوری حسگر کاملاً جدیدی باشند که نور بیشتری را جذب می‌کند و نوردهی بیش از حد یا کم نور را در تنظیمات خاص کاهش می‌دهد». علاوه بر این، انتظار می‌رود درگاه USB-C در تمام نسخه‌های آیفون 15 گنجانده شود، اما سریع‌ترین شارژ به کابل‌های USB-C تأیید شده توسط اپل محدود می‌شود.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

2 − 1 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.