آیفون 15 پرو: یک پرچمدار جدید که به معنای واقعی کلمه خیلی داغ است

داغ شدن بیش از حد آیفون 15 پرو

اپل سری آیفون 15 خود را در 12 سپتامبر طی رویدادی معرفی کرد. مانند هر سال، این مدل‌ها امسال نیز مورد توجه قرار گرفتند و بسیاری را با مشخصات فنی خود تحت تأثیر قرار دادند. درست زمانی که فکر کردیم نمی‌توان از عملکرد پردازنده‌های قبلی پیشی گرفت، شرکت ثابت کرد که در مورد تراشه A17 Pro که در مدل‌های Pro استفاده می‌شود اشتباه می‌کنیم. با این حال، به نظر می رسد که این اجرا هزینه داشته است. به گفته برخی از کاربران، آیفون 15 پرو به یکی از داغ ترین گجت های سال تبدیل شده است.

داغ شدن بیش از حد آیفون 15 پرو، نقص طراحی یا صرفاً انرژی بسیار زیاد؟

سری آیفون 15 اخیرا در سراسر جهان به فروش رسیده است. مانند هر سال، مشتریان به فروشگاه‌ها هجوم آوردند، یا پیش‌سفارش می‌کردند یا در بیرون صف می‌کشیدند و برای دستیابی به آخرین محصول این شرکت با هم رقابت می‌کردند. با این حال، برخی از کاربران  مشکلاتی با این گوشی هایی داشتند که برای آن  هزینه زیادی کرده اند. برخی از کاربران ویدئوهایی را منتشر کردند که نشان می‌دهد آیفون 15 پرو به دمای حدود 42 درجه رسیده است.

البته، مانند بسیاری از شما، ما می دانیم که گوشی های هوشمند با استفاده زیاد گرم می شوند. با این حال، ادعاها حاکی از آن است که مدل‌های آیفون 15 پرو تنها پس از 2 دقیقه مکالمه با FaceTime یا پس از 8 تا 10 دقیقه پیمایش در اینستاگرام به این دما می‌رسند و برای نگه‌داشتن آن‌ها خیلی داغ می‌شوند. حتی برخی از کاربران ادعا می کنند که گوشی در صورت عدم استفاده گرم می شود. علاوه بر این، ادعاهایی مبنی بر داغ شدن بیش از حد تلفن در هنگام شارژ وجود دارد.

مطمئناً گرمای بیش از حد باعث ایجاد مشکلات جدی و مانع استفاده می شود. کاربران از ورود گوشی به حالت حفاظتی و قطع شارژ به دلیل گرما هنگام شارژ شکایت دارند. البته همه کاربران این مشکل را تجربه نکردند. با این حال، تعداد شکایات نشان می دهد که ممکن است مشکلی در مدل های آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس با استفاده از A17 Pro وجود داشته باشد.

مینگ چی کو، تحلیلگر معتبر اپل، مشکلات گرمای بیش از حدی را که برخی از کاربران آیفون 15 پرو و پرو مکس با آن مواجه بوده اند، بررسی کرده است. او معتقد است که این مشکل بیشتر به دلیل سازش های طراحی با هدف کاهش وزن گوشی است تا تراشه 3 نانومتری جدید.

به طور خاص، Kuo به قاب تیتانیومی جدید به عنوان یک مقصر بالقوه اشاره می کند. تیتانیوم سبکتر از فولاد ضد زنگ است، اما رسانای بدتری برای گرما است. این به این معنی است که قاب جدید آیفون 15 ممکن است نتواند گرما را به طور موثر دفع کند که می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد شود. کو همچنین پیشنهاد می‌کند که استفاده از قاب در آیفون 15 می‌تواند با ایجاد مانعی بین قاب گوشی و دست کاربر، به کاهش گرمای بیش از حد کمک کند.

با این حال، هیچ یک از اینها راه حل های دائمی نیستند. بنابراین، باید دید واکنش اپل به این موضوع چیست.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

هفده + هفده =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.