به گفته مدیر طراحی محصولات اپل، طراحی داخلی آیفون 14 و آیفون 14 پلاس، تعمیر را بسیار آسان‌تر می‌کند

گوشی آیفون 14 باز شده

با آیفون 14 و آیفون 14 پلاس، اپل یک استراتژی جدید برای طراحی داخلی اتخاذ کرد. ظاهراً هر دو نسخه برای سرهم کردن و جداسازی ساده‌تر بودند. ریچارد دین، مدیر ارشد طراحی محصولات آیفون اپل، اخیراً در مصاحبه ای شرکت کرده است تا در مورد دلیل این انتخاب صحبت کند.

به گفته دین در مصاحبه با The Sydney Morning Herald، تا قبل از عرضه آیفون 14 و آیفون 14 پلاس نمایشگر باید در هر مدلی برای تعمیر با دقت برداشته شود . این به این دلیل بود که پشت شیشه ای به طور دائم به شاسی فلزی چسبانده شده بود که بدون شک فرآیند ساختارشکنی را خسته کننده می کرد.

از زمان آیفون 5، ما از یک طراحی محفظه واحد استفاده کرده ایم، چیزی که به آن طراحی سطل می گوییم، و سپس از آیفون 8 با معرفی شارژ بی سیم، شیشه پشتی را اضافه کردیم که به طور دائم به محفظه آلومینیومی چسبانده شد. این بدان معنی است که هر گونه تعمیرات در این اجزای داخلی باید ابتدا با برداشتن نمایشگر و احتمالاً هر قطعه دیگری برای دسترسی به قطعات داخلی، به ویژه آنهایی که در سمت شیشه پشتی قرار دارند، انجام شود.

به گفته MacRumors، اصلاح طراحی داخلی، نه تنها جدا کردن دستگاه را که اکنون مانند یک کتاب باز می‌شود، آسان‌تر کرده است، بلکه اپل را قادر می‌سازد تا پیشرفت‌های بیشتری مانند یک دوربین بزرگ‌تر را در فضای موجود جای دهد. برای کسانی که نمی دانند، دوربین اصلی هر دو گوشی بزرگتر از دوربین آیفون 13 پرو مکس است. همراه با افزایش اتلاف گرما، این اصلاح جدید همچنین از بالا رفتن هر دو آیفون از محدودیت های دمایی خود جلوگیری می کند.

این صفحه ساختاری مرکزی به پخش مداوم گرمای بیشتر در کل سطح کمک می کند. این طراحی همچنین اولین برد منطقی اصلی چهار طرفه ما را معرفی می‌کند [که] واقعاً تمام اجزای آیفون 14 را در فضای کوچک‌تری متراکم می‌کند و به ما امکان می‌دهد از هر طرف به برد دسترسی داشته باشیم تا قابلیت تعمیر بهتری داشته باشیم.

برای دسترسی به اجزای داخلی آیفون 13، دقیقاً مانند مدل‌هایی که قبل از آن تا آیفون 8 آمده‌اند، نمایشگر باید جدا شود. درعوض، می‌توان شیشه‌ی پشتی آیفون 14 را برداشت و تعمیرات را ساده‌تر کرد و احتمال آسیب‌رسانی به آن را کاهش داد. هزینه تعمیر صفحه نمایش به نصف کاهش یافته است و دلیل آن دسترسی دشوار در گوشی های هوشمند قدیمی است.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعappuals

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

دو × 2 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.