فضاپیمای اسپیس ایکس باید قبل از سال نو برای سومین پرواز خود آماده شود

فضاپیمای اسپیس ایکس

پس از تکمیل دومین پرتاب بزرگترین و قدرتمندترین موشک جهان، اسپیس ایکس در اینجا متوقف نخواهد شد. به گفته ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیر عامل اسپیس ایکس، سخت افزار موشک با فضاپیمای استارشیپ باید برای سومین پرواز طی 3 تا 4 هفته آماده شود.

بنابراین، اسپیس ایکس قصد دارد از آمادگی فنی برای پرتاب سوم قبل از کریسمس اطمینان حاصل کند. با این حال، اکنون این شرکت هیچ تضمینی ندارد که رگولاتورها به Starship اجازه پرواز در مهلت تعیین شده  را بدهند.

SpaceX هنوز باید مجوز پرتاب را از اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده (FAA) دریافت کند. این آژانس بر تحقیقات در مورد آنچه در دومین پرتاب آزمایشی Starship رخ داد نظارت می کند.

پرتاب روز شنبه طوری برنامه ریزی شده بود که مرحله فوقانی استارشیپ  در بیشتر نقاط دور زمین پرواز کند و 90 دقیقه پس از پرتاب در اقیانوس آرام نزدیک هاوایی به پایین بیفتد.

اما این پرواز پس از حدود هشت دقیقه با “جداسازی سریع و برنامه ریزی نشده” به پایان رسید. این تنها انفجار آن روز نبود. اولین مرحله عظیم Super Heavy Starship قرار بود حدود هفت دقیقه پس از بلند شدن در خلیج مکزیک به زمین بیفتد، اما بلافاصله پس از جدا شدن از طبقه فوقانی در  آسمان متلاشی شد.

با این وجود، اسپیس ایکس از دومین پرواز آزمایشی، که موفقیت‌آمیزتر از پرتاب اولیه در آوریل بود، خوشحال بود – موشک به فضا رسید و بالاتر، بیشتر و طولانی‌تر پرواز کرد. این شرکت اکنون پرواز را به دقت مطالعه خواهد کرد تا بهبودهای لازم را برای پرتاب بعدی انجام دهد.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgadgettendency

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

پنج × یک =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.