تراشه Tensor G5 گوگل احتمالا توسط TSMC ساخته می شود

تراشه Tensor G5 گوگل

به نظر می رسد گوگل در حال برداشتن گام هایی به سمت توسعه تراشه مستقل است زیرا گفته می شود در حال آزمایش یک تراشه Tensor “خود توسعه یافته” با همکاری شرکت تایوانی KYEC است.

KYEC خدمات آزمایشی را برای تراشه های جدید که به سمت تولید در تایوان هدایت می شوند، ارائه می دهد. طبق گزارش‌ها، گوگل در حال خرید تجهیزاتی برای آزمایش این تراشه‌ها در KYEC است که آزمایش‌های آن از اواسط سال جاری آغاز شده و به مرور زمان افزایش می‌یابد.

این پیشرفت می تواند به این معنی باشد که گوگل از استفاده از پردازنده های سامسونگ برای گوشی های پیکسل خود دور می شود.

منابع نشان می‌دهند که تراشه مورد بحث احتمالاً Tensor G5 با اسم رمز «Laguna» است. و برای عرضه احتمالی در سال 2025 برنامه ریزی شده است. انتظار می‌رود این تراشه که احتمالاً بر روی فرآیند 3 نانومتری TSMC ساخته می‌شود، قابلیت‌های هوش مصنوعی (AI) را در اولویت قرار دهد و با تمرکز گوگل بر روی ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در دستگاه‌های پیکسل خود همسو شود.

این سوئیچ اولین طراحی چیپست کاملاً سفارشی گوگل را نشان می دهد، زیرا این شرکت تاکنون به شدت بر پایه ای که توسط تراشه های اگزینوس سامسونگ ارائه شده است، متکی بوده است.

تغییر تولید به TSMC می تواند مزایای متعددی را برای گوگل به همراه داشته باشد. دور زدن پایه تراشه‌های اگزینوس سامسونگ، که در حال حاضر از نظر عملکرد و کارایی از سری اسنپدراگون کوالکام عقب‌تر است، می‌تواند به گوگل کنترل بیشتری بر طراحی تراشه‌اش بدهد و به طور بالقوه منجر به تولید گوشی‌های پیکسل قدرتمندتر و کارآمدتر در آینده شود.

با این حال، در آینده نزدیک، همکاری گوگل با سامسونگ ادامه خواهد یافت. Tensor G4 که برای سری بعدی پیکسل 9 ساخته شده است، با استفاده از فرآیند 4 نانومتری سامسونگ ساخته خواهد شد و احتمالاً بهبودهای جزئی را نسبت به G3 موجود در سری پیکسل 8 ارائه خواهد کرد.

گفته می‌شود فناوری‌ای که گوگل برای Tensor G4 خود استفاده می‌کند شبیه به آنچه سامسونگ در تراشه  اگزینوس 2400 خود استفاده می‌کند است. بنابراین ما می‌توانیم انتظار بهبودهای قابل توجهی در دستاوردهای CPU و GPU داشته باشیم.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

شش + سه =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.