Google Photos قابلیت پشتیبان‌گیری از عکس‌های RAW را اضافه می‌کند

Google Photos

ظاهرا گوگل در حال ارائه یک ویژگی جدید برای پشتیبان گیری از عکس های RAW در برنامه Google Photos است. ویژگی جدید در حال حاضر برای هر دو برنامه اندروید و iOS در حال اجراست. عکس‌های RAW تصاویر پردازش‌نشده‌ای هستند که دارای جزئیات بیشتری هستند و توسط عکاسان حرفه‌ای برای درجه‌بندی یا ویرایش بهتر عکس‌ها استفاده می‌شوند.

این روزها عکس‌های RAW در گوشی‌های هوشمند به دلیل پشتیبانی گسترده از برنامه‌های دوربین مربوطه استاندارد شده‌اند. برخلاف گذشته، برنامه Google Photos به طور پیش‌فرض عکس‌های RAW را در Google Cloud آپلود می‌کند. اعلامیه‌ای در برنامه ظاهر شد که در آن آمده بود: «Google Photos قابلیت پشتیبان‌گیری از تصاویر خام را به ارمغان می‌آورد».

یک نشان تصویر RAW اختصاصی روی عکس‌ها ظاهر می‌شود. با این حال، این ویژگی در حال حاضر در سری Pixel 8 دیده می شود و در Pixel Fold و سایر دستگاه ها وجود ندارد. با وجود هر گونه اعلامیه رسمی از سوی گوگل، جزئیات مربوط به ویژگی های جدید، در دسترس بودن و سازگاری در حال حاضر ناشناخته است.

هیچ تنظیمات یا ترفندی برای جلوگیری از آپلود فایل‌های RAW در Google Storage توسط برنامه Photos وجود ندارد. حتی رفتن به گزینه Storage در Photos Preference > Backup > Backup Quality هیچ راه حلی ندارد. با 15 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان موجود، عکس‌های RAW مطمئناً به سرعت فضای ذخیره‌سازی را پر می‌کنند. فقط برای عکاسانی که از آن برای استفاده حرفه ای استفاده می کنند به شدت توصیه می شود.

Google Photos در حال ارائه چندین ویژگی کاربر محور جدید برای تقویت تجربه کلی است. اخیراً یک منوی اشتراک‌گذاری اصلاح‌شده در برنامه Google Photos معرفی شده است که به کاربران امکان ارسال تصاویر، ایجاد یک آلبوم جدید و اضافه کردن تصاویر جدید به آلبوم را می‌دهد. Giant حتی ابزارهای ویرایش دسکتاپ را معرفی کرد که به کاربران امکان می دهد فیلترهای مختلف را انتخاب کنند و ترفندهای اساسی مانند تغییر روشنایی، اشباع، سطوح HDR و غیره را ارائه دهند.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.