گوگل، جمینای رقیبChatGPT را معرفی کرد

جمینای

گوگل رسما از راه اندازی سیستم هوش مصنوعی خود به نام جمینای( Gemini) خبر داد. به گفته ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل، که آخرین توسعه را ارائه کرده است، Gemini 1.0 در حال حاضر قدرتمندترین و همه کاره ترین مدل هوش مصنوعی این شرکت است. وی با بیان اینکه این فناوری در ابتدا به صورت چندوجهی ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: می تواند خلاصه، درک، ترکیب و با انواع مختلف اطلاعات از جمله متن، کد، صوت، تصاویر و ویدئو عمل کند.

به گفته سازندگان، Gemini قادر به استخراج اطلاعات از صدها هزار سند از طریق خواندن، فیلتر کردن و درک است، این به دستیابی به پیشرفت‌های واقعی در زمینه فناوری‌های دیجیتال در زمینه‌های مختلف – از علم گرفته تا امور مالی کمک می‌کند. Gemini برای تشخیص و درک متن، تصاویر، صدا و موارد دیگر به طور همزمان آماده شده است، بنابراین تفاوت های ظریف اطلاعات را بهتر درک می کند و می تواند حتی به سوالات پیچیده پاسخ دهد. همچنین مدل جدید هوش مصنوعی قادر به درک و تولید کد در زبان های برنامه نویسی مانند Python، Java، C++ و Go است.

ویژگی خاص Gemini توانایی آن در کار موثر بر روی انواع مختلف تجهیزات است: از مراکز پردازش داده (DPC) گرفته تا دستگاه های تلفن همراه. مدل Gemini 1.0 در چندین نسخه اجرا خواهد شد: Gemini Ultra – بزرگترین و قدرتمندترین نسخه برای حل مشکلات پیچیده، Gemini Pro – نسخه متوسط ​​برای طیف گسترده ای از وظایف و Gemini Nano – نسخه ای برای دستگاه های تلفن همراه.

در مورد استفاده از Gemini در محصولات Google، چت ربات Bard AI قبلاً نسخه پیشرفته Gemini Pro را  دریافت کرده است. این بزرگترین به روز رسانی Bard از زمان راه اندازی است. نسخه جدید آن در بیش از 170 کشور به زبان انگلیسی در دسترس خواهد بود و در آینده برنامه ریزی شده است که جغرافیا و پشتیبانی از زبان های مختلف را گسترش دهد. Gemini Nano همچنین در گوشی هوشمند Google Pixel 8 Pro پیاده سازی خواهد شد و اولین دستگاه تلفن همراهی خواهد بود که از این فناوری پشتیبانی می کند. توسعه دهندگان قول داده اند که در ماه های آینده، Gemini در جستجو، تبلیغات، مرورگر کروم و سایر سرویس های گوگل استفاده  شود.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgadgettendency

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

سیزده − 11 =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.