ممکن است Google به زودی شروع به حذف حساب‌های غیرفعال Gmail کند

جیمیل

گوگل اخیرا اعلام کرده است که سیاست جدیدی را در مورد حساب‌های غیرفعال با هدف افزایش امنیت و بهینه‌سازی فضای ذخیره‌سازی اجرا خواهد کرد. از اواخر امسال، حساب های قدیمی و استفاده نشده ای که حداقل دو سال غیر فعال بوده اند، حذف خواهند شد. این به‌روزرسانی بر حساب‌های Google شخصی تأثیر می‌گذارد و حساب‌های مدیریت شده توسط کسب‌وکارها یا مدارس را مستثنی می‌کند. با این حال، حساب‌های دارای ویدیوهای YouTube برای حفظ محتوا حذف نمی‌شوند.

کاربران زمان کافی برای بازیابی اطلاعات مهم دارند

فرآیند حذف در دسامبر 2023 آغاز خواهد شد و گوگل قصد دارد رویکردی مرحله‌ای را اتخاذ کند و از حساب‌های GMail که ایجاد شده‌اند اما هرگز استفاده نشده‌اند شروع شود. برای اطمینان از اینکه کاربران به خوبی مطلع هستند، چندین اعلان به آدرس ایمیل حساب و در صورت ارائه ایمیل بازیابی در ماه‌های منتهی به حذف ارسال می‌شود. هدف این انتشار دقیق این است که به کاربران زمان کافی برای انجام اقدام یا بازیابی هر گونه داده مهم قبل از حذف دائمی حساب هایشان بدهد.

برای فعال نگه داشتن حساب، کاربران باید به صورت دوره‌ای وارد سیستم شوند یا اقدامات اساسی مانند خواندن یا ارسال ایمیل، استفاده از Google Drive، تماشای ویدیوهای YouTube، دانلود برنامه‌ها از فروشگاه Play، انجام جستجوهای Google یا ورود به برنامه‌های شخص ثالث را انجام دهند. یا خدماتی که از «ورود به سیستم با Google» استفاده می‌کنند. علاوه بر این، به گفته گوگل، استفاده از یک دستگاه اندرویدی که به سیستم وارد شده است نیز فعالیت محسوب می شود.

با این حال، Google Photos از قبل یک خط مشی ورود و استفاده دو ساله جداگانه برای اطمینان از فعال تلقی شدن یک حساب دارد. حساب‌های دارای اشتراک فعال در فروشگاه Play، مانند Google One یا برنامه‌های شخص ثالث، نیز فعال در نظر گرفته می‌شوند.

انگیزه اصلی این تغییر، تقویت امنیت است. حساب‌های غیرفعال، به‌ویژه آنهایی که گذرواژه‌های قدیمی یا استفاده مجدد دارند، بیشتر در معرض خطر هستند. تجزیه و تحلیل داخلی گوگل نشان می دهد که حساب های متروکه حداقل 10 برابر کمتر احتمال دارد که تایید دو مرحله ای را فعال کنند در مقایسه با حساب های فعال. هدف گوگل با حذف این حساب‌های غیرفعال، کاهش خطرات مرتبط با سرقت هویت، هرزنامه، و انتشار محتوای مخرب است.

علاوه بر این، این رویکرد به محدود کردن حفظ اطلاعات شخصی استفاده نشده کمک می‌کند و با استانداردهای صنعت همسو می‌شود. شایان ذکر است که Google آدرس‌های Gmail را برای استفاده مجدد در هنگام حذف یک حساب آزاد نمی‌کند و خط‌مشی آن را از سایر سرویس‌ها متمایز می‌کند.

Google به کاربران توصیه می‌کند یک ایمیل بازیابی اختصاص دهند و پیشنهاد می‌کند از مدیر حساب غیرفعال برای تصمیم‌گیری در مورد اقدامات مناسب در صورت غیرفعال شدن حساب استفاده کنند. گزینه‌های موجود از طریق این ابزار شامل ارسال فایل‌ها به مخاطبین مورد اعتماد، راه‌اندازی پاسخگوی خودکار جیمیل یا شروع حذف حساب است.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوژی همراه ما باشید.

منبعgizmochina

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

4 × یک =


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.